İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yasa ve Kurallar Toplumlar ıçin…

Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Hatay Diş hekimleri Odası Başkanı Kemal Kaya ile yönetim kurulu üyeleri, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım’ ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Hatay Diş hekimleri Odası Başkanı Kemal Kaya, “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ nın başlaması nedeniyle sizlere nezaket ziyaretinde bulunuyoruz. Yeni Adliye binanızın yapıldığını duyuyoruz, hayırlı olsun. ınşallah en kısa süre tamamlanır.  Sahte Dişhekimleri konusunda son dönemlerde sizlerin katkılarıyla önemli mesafeler alındı ve ciddi adımlar atıldı. Artık sahte diş hekimleri konusunda eskisi gibi artış yaşanmıyor. Bu konu Türkiye’ nin kanayan yarasıdır. Bu konunun çözülmesi için yaptığınız katkılara teşekkür ediyoruz. Bizler eğitim vererek, sizler yargı yoluyla ve el birliğiyle bu sorunu çözeceğiz. ınşallah yakın zamanda böyle bir sorun kalmayacak Türkiye’ de, temennimiz budur. O zaman nispeten sağlık alanda ve diğer alanlarda ileriye gidilmiş olacak” dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım da, ziyaret için Hatay Diş hekimleri Odası yöneticilerine teşekkür etti.
Başsavcı Yıldırım, ”Adliye binamızın rutin yoğunluğu var. Bina kalabalığa yetersiz geliyor. ınşallah yeni binamız tamamlandığında bu kalabalıklar daha az gözükecek. Yasa ve usullere her alanda uyulması bizler için çok önemli konu. çünkü yasa ve kurallar toplumlar için konuluyor. Yasa ve kurallar toplum sağlığı, toplum güvenliği için konuluyor. Bu amaçlar için kurallara uyulması gerekiyor.
 Ancak özellikle sağlıkta usul ve kurallara uyulması herkes için daha fazla önem taşıyor. Bu konuda sadece sizlerin değil, toplumun her kesiminin, yargının da hassasiyet göstermesi gerekiyor. Biz bu konuda duyarlılık gösteriyoruz. Bu duyarlılık konusunda bizler üzerimize düşen sorumluluk itibariyle bir parçası olarak hareket etmeye çalışıyoruz. Artık günümüzde usullere uygun şekilde, yasal prosedürlere uymadan herhangi bir sağlık kuruluşunun açılması hiç uygun değil.  Bu hususta sizlerin göstermiş olduğu hassasiyet toplum adına gösterilmiş hassasiyettir. El birliğiyle sorumluluklarımızı yeni getirmek için çaba gösteriyoruz. Bizler sizlere teşekkür ediyoruz” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.