İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yasal ışlemler Başladı…

ıstanbul’ da Esenyurt Mahallesi’ nde polis tarafından öldürüldüğü iddia edilen Alaettin Karadağ’ ın abisi Abdullah Karadağ, olayın bir yargısız infaz olduğunu ileri sürerek, ıstanbul Büyükçekmece Başsavcılığına dilekçe verdiklerini söyledi. Karadağ, ıHD Hatay şubesinde yaptığı basın açıklamasında, 19 Kasım tarihinde ıstanbul’ da Esenyurt Mahallesi’ nde çıkan çatışmada kardeşinin polis tarafından infaz edildiğini iddia etti.
 
Kardeşinin sağ elinin 4 parmağını bir iş kazasında kaybetmesinden dolayı silah kullanamayacağını ve ‘polisin çatışmaya girdi’ iddiasının bu delille ortadan kalktığına dikkati çeken Karadağ, şöyle konuştu: “ıstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin çapkın, her zamanki gibi medyayı arkasına alarak olayın bir çatışma olduğunu ve dur ihtarına kardeşimin silahla karşılık vermesi sonucu zorunlu olarak “polisin maalesef şahsı ölü olarak ele geçirdiğini” açıklamıştır.
 
Oysa benim kardeşimin sağ elinin 4 parmağını bir iş kazasında kaybetmiştir. Yani silah kullanması mümkün değildir. Kardeşimin ölümüne özellikle neden olan kurşun sol koltuk altından girmiştir. Koşan birini koltuk altından vuramazsınız ancak yerde ve yakın mesafeden vurabilirsiniz.” Karadağ, Türkiye’de yasal işlemleri sonuna kadar takip edeceklerini belirterek, “Eğer Türkiye’de bir sonuç alamazsak konuyu Avrupa ınsan Hakları Mahkemesine götüreceğiz. Bu konunun peşini asla bırakmayacağız” dedi. Düzenlenen toplantıya Antakya Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri de destek verdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir