İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaşama sevincinizi kaybetmeyin…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz dün makamında Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı M. Mustafa Canbulat’ı ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
CANBULAT: EğıTıME BüYüK öNEM VERıYORUZ
Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı M. Mustafa Canbulat konuşmasına Vali Lekesiz’e kabulden dolayı teşekkür ederek başladı.
Başkan Canbulat, dernek olarak eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizerek, “Dernek üyesi arkadaşlarımıza zaman zaman çeşitli seminerler düzenliyoruz. Kurslar veriyoruz. Bunun yanında arkadaşlarımızın yeniden topluma kazandırılması için çaba gösteriyoruz. Elbette bir takım sorunlarımız var, amacımız bu sorunları sizlerin desteği ile zaman içerisinde çözmektir. Bazı engelli arkadaşlarımızın tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları var. Eve mahkûm olarak yaşamak istemiyorlar.” şeklinde konuştu.
öRGüTLü TOPLUM HER ZAMAN GüçLüDüR
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de konuşmasına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.
örgütlü toplumun her zaman güçlü olduğunu dile getiren Vali Lekesiz, “Sizleri kutluyorum. Bir irade ortaya koyarak bir araya gelmiş, dernek çatısı altında birleşmişsiniz. önemli olan sizlerin üretebilen fertler olarak topluma kazandırılmanızdır. Bu anlamda AB projelerinden yararlanabilirsiniz.
Sizler hiçbir zaman yaşama sevincinizi kaybetmeyin, kaybetmeyin ki, sorunların üstesinden gelin.” dedi.
 Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği üyesi 5 engelli için de tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanması emrini verdi..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir