İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazar Asa Lind ile Söyleşi…

ılimizin başarılı okullarından olan Necati Oflazoğlu ılköğretim Okulu okul çalışmaları yanında edebiyat alanında da öğrencilere yönelik etkinliklerini sürdürüyor.
 
 
Sohbet sırasında açıklama yapan okul müdürü Servet Kavukoğılu, Serinyol Necati Oflazoğlu ılköğretim Okulu’nun Hatay’ın güzide okullarından biri olduğunu, hem fiziksel koşulları, teknolojik donanımı ve öğrenci başarısı açısından merkez ilçe ve diğer ilçelerdeki en başarılı okullarla yarıştıklarını belirtti.
 
 
Kavukoğlu, ildeki bütün sınıflarında akıllı tahta sistemi kurulu olan tek okul olma özelliğine sahip olan okullarında öğrencilerin sosyal olarak kendilerini daha çok ifade edebilecekleri alanlar ve etkinlikler yapmaya devam edileceğini belirterek,“Okul 17.000 metrekarelik alana sahip 66 yıllık çam ağaçlarının arasında yapılmış. şimdi çevresinde çim ve çiçek ekimi yaparak çocukların motivasyonunu arttıracak doğal ortam yaratmaya çalışıyoruz. Ayrıca okulda satranç, tiyatro ve yetiştirme kursları düzenliyoruz.” dedi.
 
 
öğrencilerin sadece sınava hazırlanan bireyler olarak görülmesinin yanlışlığından söz eden Kavukoğlu öğrencilere derslerin yanında sosyal alanda da kendilerini ifade edebilecekleri daha fazla alan yaratmaya çalıştıklarını belirtti.
 
Yener Kitabevi’nin organizatörlüğünde Serinyol Necati Oflazoğlu ılköğretim Okulu’nda çocuk kitapları yazınında uluslar arası düzeyde tanınan ısveçli yazar Asa Lind öğrencilere kendi yaşamını, ısveç’i ve ısveç ile Türkiye arasında doğal farklılıkları anlattıktan sonra önceleri bir çok iş yaptığını, postacılık, temizlik işi, öğretmenlik gibi işlerin ardından kitap yazmaya başladığını belirtti.
 
Kitap yazarken zaman zaman artık yazmayacağım diyerek umutsuzluğa kapıldığını belirten Lind kitap bitince büyük bir haz duyduğunu söyledi.
 
Eli kalem tuttuğu sürece kitap yazacağını belirten Asa Lind daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşinin sonucunda öğrencilere teşekkür eden Asa Lind söyleşiye katılan öğrencilere de birer kitap hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir