İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Başkan Günal…

Hatay Dişhekimleri Odası’nın 13. olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Kemal Kaya’nın tüzük gereği yeniden başkan olamadığı kongrede Orhan Günal tek listeyle başkanlığa seçildi.Antakya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası salonunda gerçekleşen kongre iki oturumda gerçekleştirildi.
 
Kongrenin ilk gününde konuşma yapan Hatay Dişhekimleri Odası eski Başkanı Kemal Kaya, 2008 yılında gerçekleştirdikleri 12’nci oğlan genel kurulda kendilerine verilen görevi tamamlamış olmanın mutluluğu ve huzuru içerisinde olduklarını belirterek, ”Bugün yapılan genel kurul benim oda yönetim kurulu görevinde bulunduğum 8. olağan genel kurul. Bunun 10 yılı oda genel sekreterliği, 4 yıla yakını da oda başkanlığı görevi ile geçti. 14 yıl boyunca yanında çalıştığım ve benim yanımda çalışan tüm arkadaşlara minnet ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
ODA YERıMıZı BıTıRMEYE çALIşACAğIM
Hatay Dişhekimleri Odası yeni başkanı Orhan Günal da yaptığı konuşmada, düşüncelerini söyle dile getirdi: “Odamızın nasıl kurulduğunu çoğumuz bilmiyoruz. Bu genel kurul öncesi yaptığım ziyaretlerde kuruluş için 103 imzanın nasıl toplandığını, TDB’yi kuran ilk beş odanın içinde yer aldığımızı, ilk yönetim kurulunda odamıza mensup değerli ağabeylerimizin bulunduğunu öğrendim. Bundan dolayı da gurur duydum.
Odamızın Türkiye’deki odalar arasında ve birlik nezdindeki saygın yerini hepimiz biliyoruz. Buraya kolay gelinmediğini de biliyoruz. Hatay’ın girişimci, mücadeleci geleneğinden gelen, başta başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, disiplin ve denetleme kurulu üyelerimize, birlik delegelerimize ve komisyonlarda görev yapan, kısaca her kademede görev yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Odamız bu arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sayesinde bu seviyeye gelmiştir. Mesleğimizin sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bu sorunların tespitinde ve çözümü aşamasında siz sevgili meslektaşlarımızla beraber çalışma grupları oluşturup bu sorunların bir kısmının üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. özellikle temeli yeni atılan oda yerimizin finansmanı ve en kısa zamanda bitirilmesi konusunda çok yoğun çaba harcayacağız. Hepimizin hazırlanan bu projelere katkı vereceğine inanıyorum.” dedi.
YENı YöNETıM şU ıSıMLERDEN OLUşTU
Yönetim Kurulu, Orhan Günal, Serhat Adnan Bayraktar, Müfide özal, Nilgün Bayırlı ve Ali AkınDenetleme Kurulu üyeleri Feridun Yüceer, Ayşe Mıstıkoğlu ve Mehmet Karasu’dan oluştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir