İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Dernek Binası Açıldı…

Türkiye Sakatlar Derneği Hatay şubesi’nin hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.Açılışa Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı şükrü Poyraz, ıl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ve Hatay Sosyal Hizmet ıl Müdürü Mevlüt Aydın ile vatandaşlar katıldı.
 
SAVUKLUK:AşAMAYACAğIMIZ ENGEL YOK
Dernek binasının açılışında konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Hatay şube Başkanı Süleyman Savukluk, yeni hizmet binasının açılmasından son derece mutlu olduğunu belirterek, ”Engelleri aşmak için bugün bu soğukta nasıl toplanabiliyorsak, bu birlik ve beraberlikle aşamayacağımız bir engel yoktur.” şeklinde konuştu.
 
POYRAZ: HER öZüRLüNüN ALTINDA BıR TEKERLEKLı SANDALYE VAR
Küçümsenmeyecek kadar, siyasetçilerin görmezden gelemeyeceği bir topluluktan oluştuklarının altını çizerek konuşmasına başlayan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı şükrü Poyraz ise Türkiye’de toplam 8,5 milyon engelli bulunduğunu hatırlatarak, “Bugüne kadar bizlere hep acınarak bakıldı. ıstihdamdan, sosyal alanlara kadar görmezlikten gelindik. Altyapı, ulaşım gibi sorunlarımız oldu. Bugün her şey daha iyi görünüyor ama bizler çok daha iyisini istiyoruz.” dedi.Konuşmasında özellikle Antakya’yı ve Antakya Belediye yönetimini öven Boyraz, “Antakya’ya geldiğimde kendimi Hollanda’da hissediyorum. Her özürlünün altında bir tekerlekli sandalye var. Engelli kardeşlerim evlerine hapsolmamış çıkıp geziyorlar, sosyal aktivitelere katılıyorlar. Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.
 
SAVAş: VAR GüCüMüZLE çALIşIYORUZ
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ta konuşmasında, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı şükrü Poyraz’a bu konuşmasından ötürü teşekkür ederek, “Az önce sayın Poyraz, Antakya’yı Hollanda’ya benzetti. Gerçi biz Antakya olarak daha o düzeyde değiliz ama o düzeyi yakalamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.
 
Sakatlar Derneği eski binasının yıkılma sürecine de değinen Başkan Savaş, “Dere kenarında bir binaydı. Ne Antakya’ya, ne bize, ne de engelli vatandaşlarımıza yakışıyordu. Daha iyisini yaptık kötü mü oldu?” dedi.
 
DERNEK BıNASI AçILDI
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların sorunlarını çözmek, onlara uygun alanlar yaratıp ihtiyaçlarını gözetmenin ahlaki bir sorumluluktan ziyade insani bir görev olduğuna vurgu yaptı.
Vali Lekesiz, yönetim olarak diğer tüm vatandaşların olduğu gibi engelli vatandaşların da sorunlarına çözüm getirmek için gerekli olan tüm özveri ve çabanın gösterildiğini söyledi.Dernek binası kurdelesi Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve diğer protokol üyeleri tarafından kesilerek açıldı.
Türkiye Sakatlar Derneği Hatay şubesi’nin açılışına katkısı olan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a dernek tarafından hazırlanan plaketler yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir