İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni ıskenderunspor’u kutluyoruz…

Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan başkan Sadullah Ergin: “Yeni ıskenderunspor’u içtenlikle kutluyoruz.” dedi.

“Sosyal ve ekonomik alanda Türkiye genelinde ilk 10 il arasına giren Hatay’ımız, sportif açıdan maalesef beklenen düzeyde değildir.” diyen Ergin: “Profesyonel takımlar bulundukları ilin en iyi tanıtım aracıdır. Bir zamanlar daha üst seviyede olan Hatay futbolunun yeniden çıkışa geçmesini dilerken ilimizde profesyonel takım sayısının artması bu çıkışı hızlandıracağını düşünüyoruz.

Hatayspor ve ıskenderun Demirçelikspor takımlarının yer aldığı profesyonel liglerde geçen yıl Kırıkhanspor 3.lig çıkmayı başarmıştı. Geride bıraktığımız sezonda Hatay Süper Amatör Kümede şampiyon olan Yeni ıskenderunspor’un 3.Lige terfi maçlarında zoru başararak 3.Lige çıkması ilimizde büyük sevinç sağlamıştır.” dedi.

Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin açıklamasının devamında: “Son günlerde terör olaylarında büyük üzüntü yaşayan Hatay halkının yüreğine bir nebze su serpen bu sportif başarı, şampiyonluğu daha anlamlı kılmıştır.

ılimizi bir bütün olarak ele alan Hatayspor Taraftarlar Derneği olarak sporda rekabetin kaliteyi getireceği ve heyecanı arttıracağını düşünüyoruz. Yeni sezonda 2.Ligde ıDç Spor’un, 3.Ligde Hatayspor, Kırıkhanspor ve Y.ıskenderunspor’un başarılı olmasını diliyoruz.

Bu vesile ile 3.Lige terfi maçları grup finalinde Kozan Belediyespor’u 2–1 yenerek 3.Lige çıkan Y.ıskenderunspor’un bu başarısına emeği geçen Kulüp Başkanı Sedat Uysal’ı, yönetim kurulu üyelerini, Teknik Sorumlu Can Güven’i, tüm futbolcuları ve hemşerimiz ıskenderunlu sporseverleri içtenlikle kutlarız.” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir