İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni programlara öğrenci alınıyor…

     Mustafa Kemal üniversitesi açtığı yeni eğitim programları ile büyümeyi sürdürüyor.
 
     Yapılan yazılı açıklamada yeni açılan bölümlere 2009–10 öğretim yılında öğrenci alınacağı belirtildi.
 
      Açılacak okulların listesi şöyle: ıskenderun Pirinçlik Meslek Yüksek Okuluna (Deniz ve Liman ışletmeciliği ıö, Su Altı Teknolojisi ve Lojistik) toplam 120 öğrenci.
 
     Harbiye meslek Yüksek Okuluna (Mimari restorasyon, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgisayar Teknolojisi ıö) toplam 100 öğrenci.
 
     ıskenderun Meslek Yüksek Okuluna (Geleneksel El sanatları, Tekstil Teknolojisi ve Muhasebe ve Vergi uygulamaları ıö) toplam 95 öğrenci.
 
    Kırıkhan meslek yüksek okuluna (ınternet ve Ağ teknolojileri, ınternet ve Ağ teknolojileri ıö, Organik tarım ıö, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ıö, Bahçe Tarımı ıö,Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ıö, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi ıö) toplam 340 öğrenci.
 
     Hassa Meslek Yüksek Okuluna (Bilgisayar Teknolojisi) toplam 30 öğrenci. Samandağ Meslek Yüksek Okuluna(Seracılık ıö) 50 öğrenci alınacaktır.
 
      Konu ile ilgili açıklama yapan Mustafa Kemal üniversitesi Rektör Prof. Dr. M. şerefettin Canda “Gençlerimizin önüne açmak için sürekli yeni programlar açmaktayız. Gençlerimiz okullarımızdan birer meslek sahibi olarak bitiriyorlar.
 
     Bu yıl üniversitemizde 30 bine yakın öğrencimiz olacaktır. Mustafa Kemal üniversitesi yüklendiği görevin bilincinde olarak kamudan aldığı kaynakları kamu yararına en uygun şekilde kullanmaya çalışıyor.
 
      Bu bilinçle öğrenci sayımızı arttırmayı sürdüreceğiz ve onların iyi yetişmesi içinde laboratuarlarımızı ve eğitim teknolojilerimizi sürekli yeniliyoruz. Gençlerimizin üniversitemizi tercih etmelerini istiyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir