İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Umutlar Yeşerecek…

Mikrokredi Hatay şubesi tarafından kredi kullanan üyelerine yönelik kermes gerçekleştirildi. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, belediye eski hizmet binasında düzenlenen kermesin açılışında yaptığı konuşmada, Mikrokredi şubesinden aldıkları 750 TL krediyle büyük umutlar kuran kadınların çok önemli bir iş başardıklarını ifade etti.
 
 
Lekesiz, ”Küçük paralarla yeni umutlar yeşerecek. Ayrıca bu kadınların her biri iş sahibi olduğu gibi, yarlarında bir-iki eleman da çalıştırarak istihdama katkı sağlayacaklar” dedi. şube Başkanı Serap Varoğlu da, kermesin amacının üyelere destek olup, yaptıkları işlerin halk tarafından bilinmesini sağlamak olduğunu belirtti.
 
 
Antakya merkezde bugüne kadar bin 200 kadına mikro kredi merkezi tarafından kredi sağlandığını belirten Varoğlu, ”Açmış olduğumuz kermeste, kadınlarımızın kendi ürettikleri yiyecek, giyecek ve el sanatlarını sergileyerek gelir sağlamalarına katkıda bulunacağız. Kermesten elde edilecek gelirle kadınların girişimciliğini teşvik etmeye çalışacağız” diye konuştu.
 
 
Varoğlu, kermese 100’e yakın üyenin katıldığını, tüm Hataylıları ve özellikle bayanları kermese davet ettiklerini kaydetti. Kermesin 5 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir