İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerel Basının Önemini Biliyoruz…

Antakya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri  Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım’ ı makamında ziyaret ettiler. Nezih bir ortamda geçen ziyarette Başsavcı Yıldırım, geçtiğimiz haftalarda olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirerek, yeni yönetimini belirleyen AGC üyelerini kutladı.
 
YILDIRIM: Kışı HAK VE öZGüRLüKLERıNE HASSASıYET GöSTERıLMELıHatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, yerel basının önemini bildiğini dile getirerek, “Yeni yönetiminizi kutluyorum. Gazetecilik mesleği toplumun menfaatleri açısından son derece önemli. Bu kapsamda yerel basının önemini de biliyoruz. Sorumluluk yetkiden ayrı düşünülemez, her özgürlüğün bir sınırı var. Basın da görevini yerine getirirken kişi hak ve özgürlüklerine hassasiyet gösterilmeli.
şunu da hemen söylemeliyim ki, Antakya yerel basınının sorumlu haber yapma anlayışı için teşekkür ediyorum. Bir olayı en doğru şekilde en doğru ifadelerle iletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yine belirtmeliyim ki, görevleriniz içerisinde huzurun sağlanması, adaletin sağlanması, yargının korunması adına doğru haber yapılması gerekliliğine inanıyorum. Yeni göreve seçilen Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’nu, yönetim kurulu üyelerini ve diğer üyelerinizi kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum ” dedi.
 
ANTAKYA ADLıYE SARAYı HIZLA ıLERLıYORTemeli atılarak yapımına başlanan Antakya Adliye Sarayı hakkında da bilgi veren Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, “ınşaatta hiçbir aksama söz konusu değil. Hedef, 2011 Aralık’ta binanın anahtar tesliminin yapılmasıdır, bir iki ay içerisinde de binanın iç tefrişatı tamamlanarak faaliyete girmesi sağlanacak. Antakya Adliye Sarayı 20 bin m2 üzerine kurulacak, 250 araçlık açık otopark, 50 araçlık ta kapalı otopark’a sahip olacak. Ayrıca bina içerisinde ve dışında tüm teknolojik imkânlardan yararlanılacak. Yargının tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını bekliyorum” diye konuştu.
 
SAYIN ERGıN OMUZLARIMIZDAKı YüKü HAFıFLETTıHatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, AKP Hatay Milletvekili ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, Antakya Adalet Sarayı yapımında çok büyük yükü omuzlarından aldığını dile getirerek, “Sayın Bakanımız gerek Hatay için gerekse bizim için büyük bir şans. Yeni Adalet Sarayı’nın yapımındaki katkıları inkar edilemez” dedi.
 
ADLı TIP şUBE MüDüRLüğü AçILDIHatay’da en büyük eksikliklerden birinin adli tıp konusunda olduğunu söyleyen Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, “Yapılan çalışmalar neticesinde Antakya merkezde Adli Tıp şube Müdürlüğü açıldı. Artık Adana’dan almak zorunda olduğumuz birçok raporu buradan alıyoruz, bekleme süresi azaltıldı, vatandaşın çektiği eziyet sona erdi. şu an için bir tek hekim arkadaşımız var, bu sayının önümüzdeki dönemlerde artmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
ABDULLAHOğLU: ışBıRLığıNıN DEVAMINI DıLıYORUMAntakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada, yeni yönetimlerinin üç yıl süre ile göreve seçildiğini dile getirdi. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in ardından ikinci ziyareti Cumhuriyet Başsavcılığı makamına yaptıklarını söyleyerek, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılıklı işbirliğinin devamını diliyorum. Sorunların çözümü noktasında gösterdiğiniz hassasiyet içinde sizlere teşekkür ediyoruz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir