İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerel kaynaklara daha fazla önem verilmeli…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin, ülkemizde uygulanan ve ilimizi de kapsayan teşvik uygulamalarının bizlere neler kazandırdığını iyi analiz edilmesinin gerektiğini söyledi.
 
     çinçin yaptığı yazılı açıklamada, Bölgesel ve Sektörel Teşvik Desteğinden Hatay’ın etkin bir şekilde faydalanması için doğrultusunda Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i ziyaret edip söz konusu Teşvik kapsamına Hatay’ın iç ve dış ticarette büyük söz sahibi olduğu “Mobilya ımalatı” sektörünün de alınması doğrultusundaki taleplerinin olumlu karşılandığını söyledi.
 
     Bakan Ergin’in yoğun çabaları ile Mobilya ımalatı yapan firmalarında mevcut teşvik sisteminden belirli ölçülerde faydalanabileceğini öğrendiklerini belirten çinçin, “Bu sonucu memnuniyetle karşılamış bulunmaktayız. Bu sebeple bize gösterdiği yakın ilgi ve konuya gösterdiği hassasiyet nedeniyle kendisine ış dünyası adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
    ülkemizde uygulanan ve ilimizi de kapsayan teşvik uygulamalarının bizlere neler kazandırdığını iyi analiz etmemiz gerekiyor.
 
     Bundan sonra yapılacak ilk ve en önemli adım Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimlerin, elbirliği ile çalışıp kentin yerel kaynaklarını en iyi şekilde ön plana çıkartıp, yatırımlar için cazip hale getirmesidir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir