İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yine canımız yandı…

    şırnak’ın Küpeli dağı bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış el yapımı mayının patlaması sonucu şehit olan Komando Uzman çavuş Kürşad Can dün toprağa verildi.
 
    şehit Komando Uzman çavuş Kürşad Can’ınıskenderun devlet hastanesi morgundan alınan naşı önce Modern evler mahallesi 295 sokaktaki baba evine getirildi.Burada şehit için Kuran’ı Kerim okundu dua edildi.
 
     Daha sonra uzun bir konvoy eşliğinde Kaptan Mehmet Paşa camisine getirilen şehitin naşı tören kıtası tarafından omuzlarda taşındı. Abisinin başından ayrılmadı Cami avlusunda şehit abisinin Türk bayrağına sarılı tabutunun başından bir an olsun ayrılmayan ve canım abim yazılı tişört giyen kardeş Tolga Can abisinin künyesi ve resmini taşıdı.
 
    öğle namazını mütakip kılınan cenaze namazının ardından şehit Uzman çavuş Kürşat Can için askeri tören düzenlendi. ıskenderun şehit Pamir caddesinde uzun süre omuzlarda taşınan Can’ın Türk bayrağına sarılı naşını gören ıskenderunlular göz yaşlarını tutamadılar.
 
    Terör örgütüne lanet yağdı Vatandaşların terör örgütü aleyhine sloganlar attıkları törende Kürşat Can ailesinin ve törene katılanların tekbir sesleri ve alkışları arasında cenaze aracına konuldu. Baba Ebubekir Anne Serpil ve kardeş Tolga Can’ın göz yaşlarına hakim oldukları törende şehitler ölmez vatan bölünmez hepimiz kardeşiz PKK ya yeteriz sloganları atıldı.
 
    Karaağaç’ta toprağa verildi Uzun süre omuzlarda taşınan şehit Uzman çavuş Kürşat Can ıskenderun Karaağaç asri mezarlığında bulunan şehitlikte dualarla toprağa verildi. şehidin cenaze törenine Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ıskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek Gaziantep 5. zırhlı piyade tugay komutanı Tuğ General şendoğan Karakuş askeri erkan yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir