İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yoncakaya’da birlik havası…

Yoncakayalılar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 18. Geleneksel Birlik ve Beraberlik Festivali, 01.08.2010 Pazar günü, Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin ile Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Yoncakaya Köyü festival alanında yapılan şenliklerde konuşan Vali Lekesiz, sosyal yardımlaşma ve dayanışma gününde, birlik ve beraberlik festivalinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hepimiz bir koşuşturma içerisinde sizlere daha iyi hizmet edebilmenin çabası içerisindeyiz.
 
Her alanda ürettiğimiz projelerle ilimizin ülkemiz sıralamasında daha üst noktalara taşınabilmesi için Hükümetimizin de desteğiyle projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. öyle inanıyorum ki bu muhteşem kitlenizle sevgi, saygı dolu yüreğinizle tesis ettiğiniz şu birliği, beraberliği devam ettirdiğiniz sürece önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Hatay ilimiz, sosyal ve ekonomik kalkınmada çok daha üst sıralara gelecektir.” dedi.
 
Kalkınma için hummalı bir çalışma var Daha sonra konuşan Bakan Ergin, önceki yıllarda gerçekleştirilen festivallerin birçoğuna katıldığını ifade ederek, “Sadece Yoncakaya, sadece Hatay değil, bütün ülkemizin kalkınması için hummalı bir çalışma var. Başta Yoncakaya Köyü olmak üzere tüm ilimizin eksikliklerini tamamlamak için çalışıyoruz.
 
Elimizde ne imkân varsa, memleketin bir köşesinde ne hizmet varsa bu köyümüz-de de aynısı olacak. Bütün bu eksikliklerin giderilmesi noktasında başta Valimiz olmak üzere tüm görevlilerimiz ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. çok kısa bir gelecekte hem Yoncakaya Köyümüz hem Hatay ilimizde insanlarımızın yaşam standardı yükselecektir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından festival etkinlikleri, sanatçıların verdiği konserle devam etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir