İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YSK’ya rağmen dağıtıma devam

YSK’nın seçim öncesi yardımların yapılamayacağı açıklamasına rağmen, hem Tunceli kent merkezinde hem de Nazimiye ilçesinde beyaz eşya ve mobilya dağıtıldı
 
Tunceli Valiliği’nin yerel seçim öncesi parası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılanan beyaz eşya ve mobilya dağıtımı, dün de sürdü. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimler öncesi bu yardımların yapılamayacağı açıklamasına rağmen, hem Tunceli kent merkezinde hem de Nazimiye ilçesinde beyaz eşya ve mobilya dağıtıldı.Kentin Cumhuriyet Mahallesi Kayabaşı mevkiinde yapılan dağıtımda, belirlenen ailelere buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve televizyon dağıtıldı. Kamyonlarla mahalleye getirilen beyaz eşyayı görevliler, evlere kadar teslim etti. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hüseyin Güneş, “YSK seçimler öncesi böyle dağıtım yapılamayacağını açıkladı. Ancak, biz bunu seçim rüşveti olarak görmüyoruz. Dağıtılan eşyalar arasında ne isterseniz var. Her şeyi veriyoruz. Buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, televizyon her şey var” diye konuştu.Dağıtımlar sırasında evlerinde buzdolabı ve fırını olan ailelere de yeni buzdolabı ve fırın verildiği ortaya çıktı.
 
Tunceli Vali Yardımcısı Oğuz Alp çağlar da, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan yardımları denetledi. çağlar, dağıtım sırasında yaşanan aksaklıkları cep telefonuyla sürekli  Vali Mustafa Yaman’a bildirdi.
 
Yardım alamayınca ağladı
 
Tunceli’de dağıtılan yardımlardan alamayan Beşer Kılınç isimli yaşlı bir kadın, dağıtım yapan kamyonun önünde ağladı. Kılınç, “Zenginlere yardım yapıldı. Ama benim hiçbir şeyim yok, bana verilmiyor” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir