İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yusuf Hayaloğlu’nu kaybettik…

ünlü şair ve söz yazarı Yusuf Hayaloğlu tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Bir süredir kanser tedavisi görmekte olan ve habis bir tümörden muzdarip olan Yusuf Hayaloğlu’nun 8 gün önce rahatsızlanarak yattığı Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde dünden itibaren girdiği komadan kurtulamayarak bu sabah saatlerinde (03-03-2009’da) vefat ettiği açıklandı.

Gülten Kaya’nın ağabeyi ve Ahmet Kaya’nın kayınbiraderi olan Hayaloğlu, Kaya başta olmak üzere bir çok sanatçının büyük ilgi gören şarkılarının sözlerini yazan isim olarak tanınıyordu. 56 yaşında ve 3 çocuk babası Yusuf Hayaloğlu, yazdığı şiir sözlerinden sonra çıkarttığı “Ah Ulan Rıza” adlı şiir albümü ile beğeni görmüştü. Hayaloğlu’nun ,”Hani Benim Gençliğim”, “Başım Belada”, “Kod Adı Bahtiyar, “Başkaldırıyorum”, “Ayrılığın Hediyesi”, “Yüreğim Kanıyor” gibi onlarca şiiri Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş ve yorumlanmıştı.

************************

ıstanbul- şiirler ve şarkı sözleri öksüz kaldı… Bir süredir hastanede tedavi görmekte olan şair-şarkı sözü yazarı Yusuf Hayaloğlu hayatını kaybetti. Henüz 56 yaşında olan şair ardında yüzlerce şarkı sözü ve şiir bıraktı.Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde solunum yetmezliği nedeniyle 8 gündür tedavi gören Yusuf Hayaloğlu (56), bu sabah hayata gözlerini yumdu.

Akciğerinde oluşan ödem nedeniyle son 24 saatini yoğun bakım ünitesinde geçiren Hayaloğlu’nun vefat haberini alan sevdikleri ve sanatçı dostaları hastaneye akın etti.Basın açıklaması…Hayaloğlu’nun ölümü ile ilgili olarak yapılan basın açıklamasında Hayaloğlu’nun vücudunu saran kanserli hücreler ile ilgili olarak kemateropi tedavisine alındığını ancak bu tedaviye cevap vermeyince, geçtiğimiz Pazar günü hastanenin yoğun bakım ünitesine yatırıldığı ancak bu sabah karşı 07:30 sıralarında hayatını kaybettiği açıklandı.

Hastanede bulunan Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve Hayaloğlu’nun kızı Hazal Hayaloğlu gözyaşlarına boğuldu. Babasının ölümünün çok erken olduğunu söyleyen kızı Hazal Hayaloğlu, ‘Yarım kalan projeleri bulunuyordu. Cennete gittiğini düşünüyorum.çok üzgünüm’ şeklinde konuştu.

Başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçının şarkı sözlerini yazan, aynı zamanda Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın ağabeyi olan Yusuf Hayaloğlu; “Hani Benim Gençliğim”, “Başım Belada”, “Kod Adı Bahtiyar”, “Başkaldırıyorum”, “Ayrılığın Hediyesi”, “Yüreğim Kanıyor” gibi onlarca şarkı sözüyle dinleyicililerin kalplerini feşetmişti. Yusuf Hayaloğlu yarın Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

***********************************

Bir süredir hastanede tedavi görmekte olan şair-şarkı sözü yazarı Yusuf Hayaloğlu hayatını kaybetti.Akciğer kanseri olan Hayaloğlu’nun tedavi gördüğü Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde sabah karşı çoklu organ yetmezliğinden öldüğü açıklandı. Hayaloğlu’nun sanatçı arkadaşları hastaneye akın etti.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın ağabeyi şair Yusuf Hayaloğlu, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. 13 şubat tarihinde baş ağrısı, halsizlik ve kusma şikayetiyle Bakırköy’deki Acıbadem Hastanesi’ne giden Hayaloğlu’nın yapılan tetkiklerin ardından akciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. Akciğerde oluşan kanserli hücrelerin vücuduna yayıldığı öğrenildi.

 “CENNETE GıTTığıNı DüşüNüYORUM”

Hayaloğlu’nun ölümü ile ilgili olarak yapılan basın açıklamasında Hayaloğlu’nun vücudunu saran kanserli hücreler ile ilgili olarak kemateropi tedavisine alındığını ancak bu tedaviye cevap vermeyince, geçtiğimiz Pazar günü hastanenin yoğun bakım ünitesine yatırıldığı ancak bu sabah karşı 07:30 sıralarında hayatını kaybettiği açıklandı.

Hastanede bulunan Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve Hayaloğlu’nun kızı Hazal Hayaloğlu gözyaşlarına boğuldu. Babasının ölümünün çok erken olduğunu söyleyen kızı Hazal Hayaloğlu, ‘Yarım kalan projeleri bulunuyordu. Cennete gittiğini düşünüyorum.çok üzgünüm’ şeklinde konuştu.

“GüZEL şEYLER üRETTı”

Ahmet Kaya’nın eşi ve Hayaloğlu’nun kız kardeşi olan Gülten Kaya ise ağabeyinin ölümü ile ilgili olarak, “ Kendisi çok gençti. ölümü bize erken geldi. Ağabeyimin bütün şiirlerini gerek Ahmet olsun gerekse ben çok severdim.

 ‘Ah ulan rıza’ ve ‘Biz üç kişiydik’ şiirlerinde bize göre ağabeyim kendisi ve Ahmet’i anlatmıştır. Hatta şiirde ismi Bedirhan olan karakter eşim Ahmet, Suphi olan isim ise ağabeyim Yusuf’tur. Güzel şeyler üretti. çok güzel ve çok yakışıklı olarak aramızdan ayrıldı.Diğer sevdikleriyle buluştuğunu düşünüyorum’ diye konuştu.

“O EN öNEMLı şAıRLERDEN BıRıYDı”

Gazetecilerin “Hayaloğlu’nun Ahmet Kaya ile aynı yere gömülmesini vasiyet ettiği’ sorusuna “Ağabeyim çok gençti. Vasiyet yazmak aklına bile gelmedi. öyle bir şey yoktur” şeklinde cevap verdi. Hayaloğlu’nun hayatını kaybettiği haberini alan Suavi, Onur Akın gibi sanatçı arkadaşları da hastaneye gelerek aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

Hastaneye gelen sanatçı Onur Akın ‘Yaklaşık 5 ay önce görüşmüştük. Uzun süredir Dülger hastalığının bulunduğunu biliyorum ancak böyle bir rahatsızlığını bende bilmiyordum .O en önemli şairlerden biriydi. Yeri doldurulamaz bir arkadaşımız ağabeyimizdi’ dedi.

Hayaloğlu’nun cenazesinin nerede ve ne zaman defnedileceği henüz belirlenmediği açıklandı.Yusuf Hayaloğlu yarın Yeniköy Merkez Camii’nde kılınacak ikindi namazına takiben Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

*********************************************

 şair ve söz yazarı Yusuf Hayaloğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde solunum yetmezliği nedeniyle 8 gündür tedavi gören Yusuf Hayaloğlu (56), bu sabah hayata gözlerini yumdu. Akciğerinde oluşan ödem nedeniyle son 24 saatini yoğun bakım ünitesinde geçiren Hayaloğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

şiirleri başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçı tarafından şarkı olarak bestelenen Hayaloğlu, Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın da ağabeyiydi. “Gözleri ıntihar Mavi” adlı şiir kitabı bulunan Hayaloğlu’nun, “Hani Benim Gençliğim”, “Başım Belada”, “Adı Bahtiyar”, “Başkaldırıyorum”, “Ayrılığın Hediyesi”, “Yüreğim Kanıyor” gibi şiirleri Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş ve yorumlanmıştı. Gam Müzik şirketinden yapılan açıklamada, Hayaloğlu’nun cenaze törenine ilişkin programın henüz belli olmadığı kaydedildi.

Kaynak: asyaradyo.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir