İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yusuf’ un Adı Yaşatılacak…

Antakya Belediyesince Havuzlar Mahallesinde düğün salonu ve taziye yeri olarak yapılması planlanan sosyal tesis inşaatı bitim aşamasına geldi. çevre düzenlemesine geçilen bina modern görünüşüyle dikkat çekiyor.
 
Binanın etrafını çimlendirerek dikkat çeken bir görünüme sahip olmasını sağlayan belediye ekipleri binanın kısa bir süre içinde törenle hizmete açılacağını söylediler. Sosyal tesise ise inşaat çalışmaları sırasında meydana gelen göçükte yaşamını kaybeden 8 yaşındaki Yusuf Binkaya’ nın adı verildi.
 
 Hatırlanacağı üzere inşaat alanında, özel bir firmaya ait iş makineleriyle hafriyat çalışması sırasında 10 metre yükseklikte bulunan ihata duvarıyla kaplı bölüm çökmüştü. Bu sırada, çöken bölümün üzerindeki yolda çalışmaları izleyen Yusuf Binkaya (8), Emir Bozkurt (9) ve Yusuf Kardoğan (7) toprak altında kalmıştı.
Olayda Yusuf Binkaya ölmüş, Bozkurt ve Kardoğan toprak altından yaralı olarak çıkarılmıştı. Yaşanan bu acı olay sonrası toprak altında yaşamını kaybeden Yusuf Binkaya’ nın adı alınan kararla tesise verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.