İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüzyıl Sonrasını Düşünüyoruz…

Birleşik Sanayici ve ışadamları Derneği (BıRSıAD) Başkanı Ali ışgören ile yönetim kurulu üyeleri, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.Ziyarette konuşan BıRSıAD Başkanı Ali ışgören, “21 Kasım’da genel kurulumuzu yaparak yeni yönetim kurulunu belirledik. Bugün sizi ziyarete geldik” dedi.Başkan ışgören, Suriye ile ekonomik ilişkilerin daha da canlandırılması noktasında üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Hatay’ da serbest bölgenin bulunmamasının büyük eksiklik olduğunu ifade eden Başkan ışgören, ihracattaki canlanma için bunun biran önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.
 
LEKESıZ: Yatırım yapılabilecek alternatif yerlerle ilgili de incelemeye yapacağız…
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de yaptığı konuşmada, “Hatay Birleşik Sanayici ve ışadamları Derneği (BıRSıAD) genel kurulunda başkanlığa yeniden seçilmenizden dolayı sizi ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum” dedi.
Vali Lekesiz, Hatay’ ın ihtiyaçlarının 50-100 yıl sonrasının göz önünde bulundurularak planlanması gerektiğini söyledi. Kentte sanayinin her geçen gün geliştiğini, yassı demir üretimiyle ve buna bağlı sektörlerle ilgili yatırımcıların yer taleplerinin arttığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti: “Hatay’ da en büyük eksiklik, yatırımcıların yer bulmada sıkıntı yaşaması. Yatırımcıların yer sorununu çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Bu konuda Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) incelemelerde bulunduk. Buranın genişletilebilme imkânlarına bakacağız. Ayrıca yatırım yapılabilecek alternatif yerlerle ilgili de incelemeye yapacağız.”
 
 
Amacımız, ilimizle komşu ülke Suriye arasındaki ticareti daha da canlandırmak…
 
Vali Lekesiz, önümüzdeki ay iş adamlarıyla birlikte Suriye’nin ıdlip kentine gezi düzenleyeceklerini de kaydetti.
Hatay’daki mobilya, ayakkabıcılık, demir çelik, deri sanayisi ve yaş sebze meyveyle ilgili konularda Suriye’ nin ıdlip kentinde bulunan iş adamlarına sunumlar yapacaklarını vurgulayan Vali Lekesiz, “Amacımız, vize uygulamasının kaldırılmasını en iyi şekilde değerlendirmek. ıdlip’ in yanı sıra Halep, şam gibi kentlere de iş gezileri düzenleyeceğiz, amacımız, ilimizle komşu ülke Suriye arasındaki ticareti daha da canlandırmak” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.