İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zalimlere yaşasın cehennem…

EHDAV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yeral, içeride ve dışarıda yaşanan olumsuz olayları esefle kınadıklarını belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Yeral açıklamasında; “Bir hafta geçmiyor ki, zalim ısrail’in gerek mazlum Filistin’de gerekse de bölgede bir vukuatı olmasın. Tüm dünyanın da gördüğü gibi, Ortadoğu’ya barış ve huzurun gelmemesinin en büyük sebebi de odur.” dedi.

Açıklamasında; “Yıllardır kardeş Filistinlilere tüm dünyanın gözü önünde uyguladığı zulüm, ambargo ve katliam yetmiyormuş gibi, başta Türkiye olmak üzere insani yardım yapmak isteyen 40 civarındaki ülkeden oluşan barış ve yardım elçilerinin gemilerine, hem de uluslar arası sularda hunharca saldırıp bir sürü sivil insanı şehit ediyor.” diyen Yeral: “Gözler ister istemez, bir Amerikan veya ısrailli vatandaş için dünyayı ayağa kaldıran ve tüm uluslar arası güç mekanizmalarını harekete geçiren NATO, AB ve BM’yi arıyor. BM Güvenlik Konseyinin hakkındaki tüm kararlarını çiğneyen ve adeta dünyayla dalga geçen zalim ısrail’in korsanca yönetildiği ve devlet terörü uyguladığı dün BM’nin son kararıyla bir daha tescillendi. Onun sayılamayacak cinayetleri karşısında el-pençe duran BM’yle ıslam ülkeleri Konferansı örgütünün; “olanlardan çok üzgünüz, onu kınıyoruz, telin ediyoruz, ilgili kişi ve ülkelerle görüşüyoruz” gibi bayatlamış sözlere artık bu milletin karnı toktur. üzülerek ifade etmek istiyoruz ki, Ortadoğu’nun gayr-i meşru çocuğu olan Siyonist ısrail’in şu ana kadar yaptıkları ile bundan sonra yapacakları, ıran Cumhurbaşkanı Ahmed i Necat’ı haklı çıkarır mahiyettedir.” ıfadelerine yer verdi.

EHDAV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yeral: “ıKö’ nün Genel Sekreterliğini de yürüten başta ülkemiz olmak üzere, tüm ıslam ülkeleri ile insan haklarından yana bütün devletleri, işgalci ısrail zulmünü durdurmaya ve bir daha böyle bir küstahlığı yapmağa tevessül edemeyecek bir şekilde cezalandırmağa davet ediyoruz. Bu vesileyle gerek insani yardım gemisinde şehit olan sivil vatandaşlarımız, gerek ıskenderun’da kalleşçe vurulan şehit Mehmetçiklerimiz, gerekse de Kisecik’te şehit edilen güvenlik görevlimize Yüce Mevla’mdan rahmet, kederli ailelerine de sabr-ı cemil diliyoruz. Zalim ve katiller içinse, yaşasın cehennem diyoruz!” sözlerini de ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir