İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zeytineli “Yuvalarını sen yıktın”…

BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli Yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında AKP iktidarını sert bir dille eleştirdi. Başkalarının Hayâl bile edemeyeceği davaların partisi olduklarını ifade eden Zeytineli Parti olarak her zaman hakkın ve mazlumun yanında olacaklarını belirtti. Zeytineli’ nin yaptığı açıklama şöyle:
 
    “Başbakan, yan gelip yatana maaş yok diyerek Tekel işçilerini sokağa atıyor. Hâlbuki sigara fabrikalarını Amerikan ve ıngiliz ortaklığındaki “BAT” şirketine satarak buna kendisi sebep olmadı mı? Bu yabancı şirketler de, işledikleri tütünün çoğunu dışarıdan temin ettikleri için beşyüzbin tütün çiftçisini de (mecburi) yan gelip yatırmadı mı?
 
   Tekel işçileri devletin verdiği maaşa güvenerek evlenmişler, çoluk çocuk sahibi olmuşlar, ev almak için banka kredilerine imzalar atmışlar. şimdide güvendikleri devlet, oy verdikleri parti onları sokağa atıyor. Başbakan, haftalardır yağmurda çamurda perişan olmuş, haklarını aramaya çalışan 4-C mağdurlarına evinize gidin diyor. Sayın başbakan! Onların gidecek evleri olduğundan emin misin? Gidecek bir yuvaları olsa da, bundan sonra artık olmayacak.
 
çünkü evlerini sen yaktın, yuvalarını sen yıktın. Birde bu parayla nasıl geçiniriz diyen Tekel işçilerine beni ilgilendirmez diyorsun. Onları yağmurda çamurda sokağa terk ediyorsun. Sayın başbakan! önümüzdeki seçimlerde de; “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda” diyebilecek misin?
 
     Sayın Sadullah Ergin’ in siyasi hayatı Antakya belediyesinin ömrü kadardır. AKP Antakya belediyesini kaybettiği an, sayın Ergin’ in siyasi hayatı sona erecektir dedikten sonra, Adalet Bakanımız sayın Sadullah Ergin’ e de seslenmek istiyorum: Sayın Ergin, geçtiğimiz seçimlerde Tekel işçilerini ziyaret edip, onları koruyacağınıza söz verip oy istemediniz mi? Peki önümüzdeki seçimlerde aynı Tekel işçilerine ne söyleyerek oy istemeyi düşünüyorsunuz.  
Sayın Başbakan ve sayın Ergin; sizin vicdanınıza seslenmiyorum. çünkü onun pek etkili olmadığını Ankara sokaklarında her gün izliyoruz. Ben sizin önümüzdeki seçim hesaplarınzı iyi yapıp yanlıştan dönmenizi öneriyorum. Siz yanlış yapında biz kazanalım diye düşünmüyorum. çünkü Büyük Birlik Partisinin buna ihtiyacı yok. çünkü Büyük Birlik Partisi, başkalarının hayal bile edemeyeceği davaların partisidir. Büyük Birlik Partisi, her zaman olduğu gibi şimdide hakkın ve mazlumun yanında, haksızın ve zalimin karşısında olmaya devam edecektir.
 
   Son olarak AKP 4-C yanlışından dönmezse, önümüzdeki seçimlerde bu konu adeta ellerlinde patlayan C-4 bombasına dönecektir diyorum. Haklılara ve mazlumlara saygılarımla.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir