İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ZıREM’ den Meşk Gecesi…

Antakya Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZıREM) yönetim kurulu Başkanı Cemile Bitargil, insanların yüzlerinin ve gözlerinin rengi farklı da olsa gözyaşlarının renginin hep aynı olduğunu söyledi. Bitargil, şehir Kulübü’nde ZıREM’e gelir sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, derneğin, zihin engellilerin eğitim, öğretim, bakım ve korunmalarına yönelik hizmetler sunarak onları beceri kazandırmış, kendine yeten, üretken, çevresine uyum sağlamış bireyler olarak yetiştirme, toplumdan dışlanmalarını engelleme amacını güttüğünü bildirdi. 1987 yılından bu yana özel eğitime ihtiyacı olan bireylere hizmet ederek, toplumsal görevlerin en kutsalını yerine getirdiklerini ifade eden Bitargil, şöyle devam etti: “Seçkin eğitimcilerimiz sayesinde çocuklarımız mutlu, yükleri paylaşıldığı için aileler mutlu. ınsanların yüzlerinin ve gözlerinin rengi farklı da olsa gözyaşlarının rengi hep aynıdır.

ışlemeye ve biçmeye gücünüzün yetmeyeceği bir arazide yalnızsınız. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey birilerini yardıma çağırmaktır. Elinizdeki gül tohumlarını gösterip gül bahçesinin planlarını anlatırsınız. ılgilenen olmazsa arazinin bozkırlaşacağından bahsedersiniz. ZıREM ve YAşAMKöY Antakya’ da toprağı bozkırlara dönmüş, ailelerin ayrık otları gibi dağıldığı geniş bir araziyi, gül bahçesine döndürmenin hizmetini veriyor. Arazi büyük, hedefbüyük, ellerimizde tohumlar. Hayalleriniz ZıREM’in hayalleriyle aynı ise sizi gönüllü çalışmaya davet ediyoruz. Bu çalışmalarımız sonucunda Başbakanlık ınsan Hakları Kurulundan almış olduğumuz ınsan Hakları ödülü biz yöneticileri ve eğitimcilerimizi daha çok çalışmak için yüreklendirmiştir.

ZıREM olarak yüksek bir görev üstlenmenin bilinciyle, özürlü tek bir bireyin bile toplumun koruma işlevi dışında kalmayacağı günlerin yakın olmasını diler, ZıREM’ i bugünlere getiren, canla başa çalışan üyelerimize, bağış ve katkılarıyla destek olan kişi, kurum ve kuruluşlara, ZıREM ve YAşAMKöY çalışanlarına, yerel basın camiamıza ve bize gönül veren sevgili Antakyalılara ZıREM adına sevgi ve saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Bilhassa ılimize geldiğinden bu yana bize yardımlarını esirgemeyen, kötü günümüzde, iyi günümüzde devamlı bizimle beraber olan Vali Yardımcımız Sayın ısmail Kara’ ya hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
 
Düzenlenen gecede Gaziantep’ten gelen “Meşk Grubu” geceye renk katarken davetliler gönüllerince eğlendi. Düzenlenen geceye Hatay Vali Yardımcıları ısmail Kara, Akgün Corav, ıl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Yiğit, Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.