İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zirem ödüllendirildi…

Antakya Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi(ZıREM)’e, başarılı çalışmalarından ötürü Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu tarafından ınsan Hakları ödülü verildi.
 
 Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde Yönetim Kurulu üyeleri Mişat Kalaycıoğlu ve Emine Seçkin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen ZıREM Yönetim Kurulu Başkanı Cemile Bitargil, Başbakanlık ınsan Hakları tarafından ınsan Hakları ödülü’ne layık görüldükleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Zihin engellilerin de ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmelerinin amaçlandığını vurgulayan Bitargil, bu amaca ulaşılmasının, onlara uygun eğitim ortamlarının sunulmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.
 
 ZıREM’in zihinsel yetersiz bireyleri ailelerine ve topluma sosyal bir yük olmaktan çıkarmak için çalıştıklarını anlatan Bitargil, toplum dışına itilmeyecek, eğitim ve öğrenim görmüş, yetenekleri azami geliştirilmiş, üretken, kendi kendilerine yeterli, topluma uyum sağlayabilecek bireyler olarak kazanma ilkesi doğrultusunda uğraş verdiklerini ifade etti.
 
 Bitargil, “Tüm bu faaliyetlerimizin sonucu olarak ZıREM, Hatay Valiliği ıl ınsan Hakları Kurulu Başkanlığı tarafından, ‘ınsan Hakları ödülü’ için Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu’na teklif edilip ödüle layık görülmüştür. Bu ödüle layık görülmek ZıREM için büyük onur olup, çalışmalarımızı azimle sürdürmemiz yolunda büyük destek olmuştur.” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.