İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zorlu sınavı hep beraber başardık…

Samandağ ilçesindeki referandum sonuçlarını değerlendiren CHP Meclis üyesi Eczacı Soydan Yılmaz, Türkiye’nin hiçbir ilçesinde böyle bir başarının sağlanmadığını iddia etti.Geçtiğimiz 12 Eylül’de yapılan referandumla ilgili değerlendirmede bulunan Soydan Yılmaz, katkılarından dolayı Samandağ halkına teşekkür ederken, görüşlerini şöyle dile getirdi:“Tercihini hukukun üstünlüğünden, cumhuriyetten, bağımsız yargıdan, laiklikten, milli menfaatlerden ve birlik-beraberlikten yana kullanan değerli Samandağ’lı yurttaşlarımıza sonsuz şükranlarımı öncelikli olarak ifade etmek isterim. Saydığım bu değerler mücadelemize esas teşkil etmektedir.
 
 
Karakteri yüksek, necip ve sağduyulu halkımızın bu hassasiyetleri gözeterek hayırdan yana taraf olması gururlanmamıza vesile olmuş ve sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. Sağladıkları yüksek katılım, demokratik hassasiyet ve ezici “Hayır” çoğunluğu, -ki % 88,54’lük bu oran Türkiye’nin hiçbir ilçesinde yakalanamamıştır- vesilesiyle her bir yurttaşımıza ayrı ayrı ve yürekten tekrar teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım. Verdikleri her bir oy bizim için ayrı bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu bundan sonra taşımak boynumuzun borcudur. Her zaman halkımızla beraber ve ondan yana olacağımızı gelecek günler gösterecektir.
 
 
 
Bu zorlu sınavı hep beraber başardık. Bu mücadeleye inanarak fedakârlık, azim ve çalışkanlıklarıyla bizlere destek olan tüm isimsiz kahramanlara, CHP ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, gayretlerinden dolayı yakın çalışma arkadaşlarıma, zikretmeyi asla ihmal edemeyeceğim tüm sandık başkanları ve üyelerine, görevlerini olgunlukla ve layıkıyla yerine getiren emniyet mensuplarına ve saymayı unuttuğum herkese çok teşekkür ederim.Netice ile ilgili yorumum şudur; yurt genelinde bu zaferin taçlandırılamamış olması burukluk yaratsa da bunun anlamı mücadeleden vazgeçiyoruz, her şey bitti değildir. Türkiye genelinde yurttaşlarımızın ortaya koyduğu iradeye “severim her güzeli senden bir eserdir diyerek” saygıyla karşılıyorum. Kendi hesabıma da “galip sayılır bu yolda mağlup” diyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir