İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

24-27 Nisan Antakya’da Sanat Günleri…

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Hatay Temsilcisi Mehmet Karasu, “Bizler, ülkemizin sanatsal ortamına kendimizce katkıda bulunurken, kentimizi de edebiyatçılarla ve edebiyat severlerle buluşturmaya çalışıyoruz” dedi.
 
Karasu, sendika binasında yaptığı toplantıda, 24-27 Nisan 2009 tarihleri arasında “Uluslararası Antakya Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri”nin 4.’sü ile “çukurova Sanat Günleri”nin 3.’sünü gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Antakyalıların sanata doyacaklarını ifade eden Karasu, “24-27 Nisan tarihleri arasında resim sergileri, karikatür sergileri, müzik, söyleşi ve panellerle insanlarımıza sanatsal bir şölen yaşatacağız. Dört gün boyunca sürecek olan etkinliklerde 11 ülkeden 60 edebiyatçıyı konuk edeceğiz” diye konuştu.
 
Karasu, bir kenti geliştirmenin en büyük göstergesinin, kentin kültür dokusunu besleyen sanatsal ve kültürel etkinlikler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Kısıtlı imkanlara rağmen ulusal ve uluslararası projeleri bu anlayışla gerçekleştiriyoruz. Bizler, ülkemizin sanatsal ortamına kendimizce katkıda bulunurken, kentimizi de edebiyatçılarla ve edebiyat severlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Antakya ve çukurova bölgesi çok sayıda sanatçı edebiyatçıyı yetiştirmiştir. Ali Yüce, Ayla Kutlu, Cemil Meriç, Davut El Antaki, Sabahattin Yalkın ve daha pek çok edebiyatçımız burada doğmuş ve burada yetişmiştir. Antakya yetiştirdiği insanları unutmuyor. Hatay kültürüne emek vermiş edebiyat ustalarımız ben burada saygı ile selamlıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir