İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adli Tıp’tan mahkemeye şok cevap…

ıstanbul Adli Tıp Kurumu, ızmir’de görülen bir cinayet davasında olay yeri görüntülerinin çözümlenmesini isteyen mahkemeye, ”ılgili bölüme bakan personel askere gitti” yanıtını gönderdi.
 
 
Alınan bilgiye göre, Bornova ilçesi çamdibi semtindeki camide bir kişiyi ensesinden vurarak öldürdüğü iddia edilen tutuklu 5 sanığın yargılandığı davanın görüldüğü ızmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, olay yeri yakınındaki iş yerlerinin güvenlik kamerası görüntülerinde yer alan kişilerin sanıklar olup olmadığının araştırılmasını ıstanbul Adli Tıp Kurumundan istedi.
 
 
ıstanbul Adli Tıp Kurumu, ”ılgili bölüme bakan personel askere gitmiştir” diyerek müzekkereyi inceleme yapmadan iade etti.
 
 
ızmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, görüntü CD’lerini, bunun üzerine Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü Ses-Görüntü-Data ınceleme şube Müdürlüğüne gönderdi.
 
 
OLAY
 
 
Bornova ilçesi çamdibi semtindeki Taşköprü Camisi’nde, 8 Nisan 2008 tarihinde Kur’an-ı Kerim okuyan ıbrahim Daşğın, ensesinden silahla vurularak öldürülmüştü.
 
 
Yapılan soruşturma sonucunda öldürülen Daşğın’ın amcası Salih Daşğın’ın, 2006 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Eşmeçayır köyünde sınır meselesi nedeniyle komşusu Ekrem Polat ile kardeşi Mirza Mehmet Polat’ı silahla öldürdüğü, 2007 yılında da aynı olay nedeniyle Medeni Daşğın’ın Abdullah Polat’ı öldürdüğü ve cinayetin de bu nedenle işlenmiş olduğu anlaşılmıştı.
 
 
Gizli yürütülen soruşturma sonucunda Cumhuriyet savcısı, Mintaz Polat, Sulhattin Polat ve Mehmet Polat’ın cinayeti birlikte işledikleri, Oktay Polat ve Hayrettin Polat’ın da bu kişilere yardım ettikleri savıyla sanıklar hakkında ”kan gütme saikiyle kasten nitelikli şekilde adam öldürme ve iştirak” suçlarından dava açmıştı.
 
 
AA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir