İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akbaba Çetesi Yargı Önünde…

ölmüş hayvan etlerini vatandaşa yediren çete adliyeye sevk edildi. çete lideri, “Yıllardır bu işi yapıyoruz. Kimse bize bir şey demedi” diye ifade verdiği öğrenildi.
 
Bursa ıl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen ‘Balyoz 5-Akbaba’ kod adlı operasyonda, hastalıktan ölmüş at ve eşek gibi hayvanların leşlerini gömüldükleri yerden çıkarıp kasaplara ve yemek fabrikalarına sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri kadın 14 zanlı adliyeye sevk edildi.
 
ıl Jandarma Komutanlığı’nın Yıldırım, Osmangazi ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde düzenlediği Balyoz 5- Akbaba Operasyonu’nda, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüt kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlığı yaparak bu hayvanları canlı ya da kesilmiş halde piyasaya sürmek’le suçlanan özaydın.K, ş.K. ve R.G. liderliğindeki suç örgütü çökertildi.
 
Operasyon kapsamında 2’si Yıldırım’da, 6’sı Osmangazi’de, 6’sı da Mustafakemalpaşa’da olmak üzere 14 kişi gözaltına alındı. Zanlılar sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Operasyonda, çeşitli nedenlerle hastalıklı olduğu için araziye gömülen 150 kilogram at eti, 80 adet kangal sucuk, 3 küçükbaş hayvan leşi, 2 tabanca, 3 av tüfeği, 1 adet bıçak ele geçirilmişti. çete lideri olduğu öne sürülen özaydın K.’nin verdiği ilk ifadesinde, “Yıllardır bu işi yapıyoruz. Kimse bize bir şey söylemedi” şeklinde ifade verdiği selirtildi. Bu kişinin 1997 yılında çöp alanında 100 bin lira bulduğu ve çevresine dağıttığı öne sürüldü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir