İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alaçatı Belediye Başkanı Tutuklandı…

ızmir’in çeşme ilçesi Alaçatı beldesinde düzenlenen operasyon kapsamında mahkemeye sevk edilen 41 zanlıdan, aralarında CHP’li Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da bulunduğu 6’sı tutuklandı.
ıl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınan zanlılardan 41’i, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.
Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da aralarında bulunduğu 6 zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Gözaltındaki zanlılardan 9’u ifadeleri alındıktan sonra savcılıkça serbest bırakılmıştı.
OPERASYON
ızmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök ‘ün talimatıyla ıl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, Alaçatı Belediyesinde ”Fare Kapanı” adıyla operasyon başlatmış, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, başkan yardımcıları T.ı, M.ı, meclis üyeleri A.ö, N.G, M.L, Z.K, Celal Bayar üniversitesinde görevli Prof. Dr. C.K, bir bankanın çeşme şube Müdürü, Belediyespor Kulübü Başkanı, müteahhitler ile belediyenin fen işleri, imar, yazı işleri, halkla ilişkiler, emlak, gelirler müdürlüğü birimlerinde görevli bazı bürokratlar, memurlar ve işçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Belediyedeki ihale, hakediş, imar planı dosyaları ile meclis kararlarına inceleme yapılmak üzere el konulurken, operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 6’sı ruhsatsız 12 tabanca, 5 av tüfeği, tarihi değeri olan 15 sikke ele geçirilmişti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir