İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alevileri Yakanlar şimdi Rozet Takıyor…

DTP’li Ayna: ‘Daha dün Madımak’ta tekbirlerle Alevileri yakanlar bugün Alevilere rozet takıyor’

DTP Eşbaşkanı Ayna, “Daha dün Madımak’ta tekbirlerle Alevileri yakanlar bugün Alevilere rozet takıyor” şeklinde konuşurken, Başbakan Erdoğan’a “Bu ülkeyi ABD’ye, ıngiltere’ye, ısrail’e peşkeş çekiyorsunuz” diyerek seslendi.
Muğla Milas’ta seçim mitingi yapan DTP Eşbaşkanı Emine Ayna, yaptığı konuşmada, “Daha dün Madımak’ta tekbirlerle Alevileri yakanlar bugün Alevilere rozet takıyor” dedi.

DTP’nin seçim otobüsü Aydın’dan sonra Muğla’nın Milas ılçesi’ne geçtikten sonra burada ilçe merkezinde bir miting düzenlendi. Mitinge destek vermek üzere söz alan Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Bilge Conktepe “Rojbaş” diyerek halkı selamlarken, “Milas turistik bir yer, herkes ‘şank you’ demesini biliyor. Herkes ‘Spas’ demeyi de öğrenecek. Mücadelenizde yanınızdayız” şeklinde konuştu.

“Siz bu ülkeyi bu ülke halkını sevmiyorsunuz”Conktepe’nin ardından söz alan, DTP Eşbaşkanı Ayna “Oylar namustur namus satılmaz” sloganları arasında konuşurken, “Daha dün Madımak’ta tekbirlerle Alevileri yakanlar bugün Alevilere rozet takıyor” dedi. Konuşmasında “hiç kimsenin DTP kadar ülkeyi ve halkı sevmediğini” söyleyen Ayna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz” sözlerini hatırlatarak şöyle konuştu: “Bunun için bir nebzede insanlık sevgisinin olması gerekir. Diyarbakır’da Batman’da ölen çocukların sorumlusu sizsiniz. Yaratanın adını almayın ağzınıza kirletiyorsunuz. Siz bu ülkeyi bu ülke halkını sevmiyorsunuz. Bu ülkeyi ABD’ye, ıngiltere’ye, ısrail’e peşkeş çekiyorsunuz.”

Ayna konuşmasında ilginç bir iddiaya da yer verdi. Bir televizyon kanalında AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kutbettin Arzu’nun projelerini anlattığını ifade eden Ayna, “Televizyonda seçimlerden hemen sonra çınar ve Bismil arasına tarım arazilerine sulama kanalları açacağını söyledi. Ama bu halkın gözünden kaçmadı. çünkü oradaki topraklar Arzu ve Mehdi Eker’in kendilerinin ve yakınlarınındır” dedi.
 
Haber Kaynağı : Sol Haber ve Habercem

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir