İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aliyev’den ınce Mesajlar…

Azerbaycan Cumhurbaşkanı ılham Aliyev, Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ’ın hiçbir zaman bağımsız olmayacağını, dünya birliğinin hiçbir zaman Karabağ’ın bağımsızlığını tanımayacağını belirterek, ”Ermenistan bunu artık anlamalı” dedi.
 
 
Bakanlar ve üst düzey yetkililerin katılımıyla yapılan danışma toplantısında konuşan Aliyev, ”Azerbaycan halkı ve devleti bu işgali (Ermenistan’ın) etnik temizlik siyasetini ve geçici toprak kaybını hiçbir zaman kabul etmeyecektir” dedi.
 
 
Aliyev, ”Topraklarımızdaki geçici işgalin sona erdirilmesi haklı bir gerekçedir. Uluslararası hukuk bunu anlıyor ve destekliyor” diyerek, Ermenistan’ın bu gerçekleri kabul etmesi gerekeceğini ve Karabağ sorununun çözüme kavuşacağını umduklarını söyledi.
 
 
Barışçı çözümü amaçlayan müzakere sürecinde her zaman yapıcı tutum sergilediklerini ve sürece bağlı kaldıklarını belirten Aliyev, Ermenistan’ın da yapıcı olması gerektiğini vurguladı.
 
 
ülkedeki toplumsal ve siyasal gelişmeleri de değerlendiren Aliyev, Azerbaycan’da istikrar olduğunu, 18 Martta yapılan halk oylamasının sonuçlarının halk ile iktidar arasındaki birliğin güçlendiğinin göstergesi olduğunu belirtti.
 
 
ülkesinin bağımsız siyaset yürüttüğünü, bu siyasetin milli çıkarlar üzerine kurulduğunu kaydeden Aliyev, ”Milli çıkarlarımızın korunması bizim için önceliktir. Bu siyaset bundan sonra da devam ettirilecektir” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir