İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya Trafiği ıçin Köklü Çözüm

Doç. Dr. Lütfü Savaş, ürgenpaşa mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi. 
 
AK Parti Antakya Belediye Başkan Adayı, Doç. Dr. Lütfü Savaş, ürgenpaşa mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi.
 
Toplantıda halka kendini tanıtan Doç. Dr. Lütfü Savaş, uzun süreli projeler hazırladıklarına dikkat çekerek, “günü kurtarma kaygısından ziyade,  40 yıl sonrasını bile düşünerek, ona göre projeler hazırlıyoruz ve ona göre çalışmalarımızı yapacağız” dedi.
 
Su projeleri, Turizm ve Ekonomi alanındaki projeleri yanında bu toplantıda trafik sorununa da değinerek trafik projelerini de anlatan Doç. Dr. Lütfü Savaş: “Kentin trafik problemini köklü olarak çözüme kavuşturacağız.” dedi.
 
Doç. Dr. Lütfü Savaş, Milli Eğitim Müdürlüğü, Adliye gibi devlet kurumlarını şehrin dışında yeni Antakya’ya taşıyacaklarını ve bir yerleşke (kampüs) şeklinde bu kuruluşları bir arada toplayacaklarını belirterek, şehrin merkezindeki yoğunluğu azaltacaklarını ve şehirde gerekli olan çeşitli yerlere araçlar için üst veya alt geçitler yapacaklarını, trafik akışını böylelikle hızlandıracaklarını ifade etti.
 
“Sadece övünmekle Olmaz, Antakyamız ıçin El Ele çalışacağız.”
 
Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’nın tarihi dokusu – kültürü ve Antakyalı olmanın güzelliklerinden bahsederek, “Sahip olduğumuz bu güzelliklerle, sadece övünmeyecek; övünmenin yanında Antakyamız için bu güzellikleri daha fazla tanıtmak ve ortaya çıkarmak, bu güzelliklerden daha çok faydalanmak için el ele çalışacağız.” dedi.
 
Doç. Dr. Lütfü Savaş, söz söylemekten ziyade icraat göstereceklerini, kentin kültürel mirasına sahip çıkacaklarını ve tarihi dokuyu ortaya çıkaracaklarını belirterek, “taş evler onarılacak,  çeşitli restarasyon çalışmaları devam edecek, farklı olarak yeraltındaki çok sayıdaki eser açığa çıkarılacaktır. Yeni bir mozaik müzesi ile hem tarihe ışık tutacağız, Antakya’nın tarihine, kültürüne sahip çıkacağız, hem de turistlerin daha fazla ilgisini çekerek Antakya’daki turistik faaliyetleri hızlandıracağız, şehrin ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir