İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’da fırtına yıktı geçti…

Antakya’da fırtına yaşamı felç etti…

Mehmet EZER’ in haberi

Beton elektrik direği hareket halindeki otomobilin üzerine düştü.ANTAKYA’da şiddetli fırtında beton elektrik direği, hareket halindeki otomobilin üzerine devrildi. Kazada şan eseri yaralanan olmazken, bazı evlerin çatısındaki güneş enerjisi panelleri ile kiremitler uçtu.

Dün akşam başlayan ve sabah saatte hızı 85 kilometreyi bulan fırtına, kentte yaşamı felç etti. Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Antakya-ıskenderun karayolunda siyasi partilerin bayraklarının bulunduğu 3 ayrı elektrik direği devrildi.

Atatürk Caddesi’ndeki bir elektrik direği ise hareket halindeki Mustafa şengül yönetimindeki 31 D 9103 plakalı otomobilin ön kısmına düştü. şengül kazadan şans eseri yara almadan kurtuldu. Kazanın şokunu yaşayan şengül, polis ve çevredekiler tarafından otomobilinden çıkarıldı. Bir süre sonra kendine gelen şengül, “Verilmiş sadakam varmış, nasıl kurtuldum bilmiyorum” dedi.

Direğin devrilmesi sonucu elektrik kesintileri yaşandı. Devrilen direk Tedaş görevlileri tarafından kaldırıldı. Bir Tedaş görevlisi ise, elektrik direklerine siyasi partilerin tüm uyarılarına rağmen bayrak ve flama astığını belirterek, “Direkler bayrakların ağırlığını kaldıramıyor.

Fırtına da çıkınca direk devrilmiş. Daha üzücü olayların yaşanmaması için elektrik direklerine bayrak asılmamasını istiyoruz” uyarısı yaptı. Ayrıca kentin değişik bölgelerindeki bazı evlerin çatısındaki kiremitler ile güneş enerjisi panelleri uçtu.

Kaynak: http://www.asyaradyo.com/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=638

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir