İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’nın kurtuluşu 29 Mart olacak…

Büyük Birlik Partisi Antakya belediye Başkan adayı Mehmet Eraslan parti yöneticileriyle beraber Antakya Gazeteciler cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan, 29 Mart yerel seçimlerine on gün gibi bir sürenin kalmasıyla birlikte iftira, karalama kampanyalarının arttığını belirterek, iftira atanların elinde belge varsa çıkarmasını istedi.

Eraslan yaptığı konuşmada, “elinde belge olan basına çıksın yoksa sussun, herkes edebini takınsın. Süre kısaldıkça iftira kampanyaları da artıyor. Yalnız bu iftiralar kapalı kapılar ardından, gizli toplantılarda dile getiriliyor.

Ben beş yıl süreyle Milletvekilliği yaptım, sürem bitince de Antakya’ya döndüm. Bu memlekette yaşıyorum. şahsıma açılmış bir tek dava yoktur, bende dava açmadım. Bu yaşıma kadar hiç mahkemeye çıkmadım, hiç kimseye dava açmadım, bu yaşıma kadar Savcılığa çağrılmadım.

Basın huzurunda söylüyorum; Mehmet Eraslan’a iftiralarda bulunmayın, yüreğiniz yetiyorsa karşıma çıkın, basının huzuruna çıkın. Yoksa çamur at izi kalsın politikasıyla bir yere varamazsınız, belediye başkanlığını bu şekilde kazanamazsınız” dedi. Başbakan’ın sesi, fotoğrafı, posteri üzerinden oy istiyorlar Mehmet Eraslan, “Birileri çıkıyor Başbakan’ın sesi, fotoğrafı, posteri üzerinden oy istiyor, ağalığını devam ettirmek istiyor.

Bu kişilere karşı Antakyalı’ları uyarıyorum; vatandaşlarımız asılan resimlere, posterlere yada bayraklara göre değil, hizmetlere ve projelere bakarak oylarınızı verin, adayınızı belirleyin” dedi. 1 Mart Tezkeresi’nde ne oy kullandılar açıklasınlar Antakya’nın son beş yıllık belediye yönetiminin AKP iktidarı Eraslan, “2004 yılı seçimleri ile 2009 yerel seçimleri arasında fark var.

Bu beş yıllık süre içerisinde hizmet üretmedikleri için şimdi mahalle mahalle gezip çırpınıyorlar, oy istiyorlar. Antakya’ya katkı sağlamadıkları içinde Filistin’de, Gazze’de akan kan üzerinden duygu sömürüsü yaparak oy istiyorlar. Ben Mehmet Eraslan olarak Gazze’de Filistin’de Irak’ta akan bir tek damla kanı yüzbin belediye başkanlığı makamına değişmem.

şimdi birilerine sormak lazım; Sen 1 Mart Tezkeresi’nde ne oy kullandın? Niye kamuoyundan saklıyorsunuz” dedi. Antakya’nın radikal projelere ihtiyacı var Antakya’da yaşayan sağcı, solcu, Türk’ü, Arap’ı, Alevisi, Sünnisi herkese seslendiğini ifade eden Eraslan, “29 Mart Antakya’nın kurtuluş günü olsun. Antakya bir yirmi yılını daha kaybetmesin.

Antakya’nın radikal projelere ihtiyacı var, Antakya’nın gerçek bir lidere ihtiyacı vardır. Ben demokrasiye inanan bir insanım; bu anlamda birilerinin dediği gibi, ben taş koysam seçilir, ot koysam seçilir sözü 29 Mart seçimlerinde belli olacak. ınancım şudur ki, artık bu halk çantada keklik değildir, bu halk size bu sözünüzü yedirir, otu, taşı, alır sandıkta başınıza çalar.

Artık bu seçimde Antakya kaybetmemeli, vatandaş kaybetmemeli. Ben Antakya’da huzurun, birlik ve beraberliğin teminatı olacağım.Ben kazanırsam Antakya kazanacak. Ben zorların adamıyım. Zoru severim, mücadeleyi severim. Girdiğim her mücadeleden de galip çıktım, bu benim ikinci seçimim, şimdi bu zorluğu da aşacağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir