İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi Nehri Coştu, Setleri Yıktı…

Antakya da dün geceden bu yana devam eden gök gürültülü sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Bir çok iş yeri sular altında kaldı, Asi Nehri’nin istinat duvarı yıkıldı. Yıldırım düşmesi sonucu bir çok ağaç kökünden söküldü. Gök gürültüsünün etkisiyle ise bir çok iş yerinin camları patladı.
 
 
Vatandaşlar su seviyesi yükselen Asi nehrinin taşmasından korkuyor. ış yerlerine sabah gittiklerinde pekçok esnaf dükkanların içini su basmış bir vaziyette buldu.
 
 
Belediyenin alt yapısı ise yağışın etkisiyle oluşan selde çöktü. Rögar kapaklarının kaybolduğu sular içerisinde ilerleyen sürücüler çok zor anlar yaşadı. Hatay Valilik bahçesinin giriş kapısı ise oluşan sel suları ile dolup taştı. Valilik makam aracının gireceği kapı güçlükle açılabildi. öğrenciler ise okul yolunda mahsur kaldı. Kimi vatandaşları mahsur kaldıkları yerlerde polis kurtardı.
 
 
Antakya Nüfus Müdürlüğü’nde çalışan Mahmut Karagülle, aracı rögar çukuruna düşünce iş yerine gidemedi. Mesai arkadaşlarını telefonla arayarak mahsur kaldığını bildiren Karagülle yarım saatten fazla mahsur kaldığı yerde yardım beklediğini dile getirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir