İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi Nehri Projesi Rafa Kalkabilir…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mahmut Alpagot, Antakya Gönüllüler Derneği’ne yaptığı ziyarette göreve gelmesi durumunda 18 milyon TL bedeli olan Asi Nehri Projesi’ni rafa kaldırılabileceğini söyledi.
 
Keşif bedeli ve ihale bedeli ile birlikte projenin ne kadarının yapıldığına bakıldıktan sonra durumu değerlendireceklerini ifade eden Alpagot, “Proje baştan sona yanlıştır. Bu projeye devletin büyük miktarda parası yatırıldı. Başkan seçilmem durumunda yapılan işle, yapılacak olan işi karşılaştıracağız. Projeyi iptal etmemiz durumunda devletimiz bu işten zarar görecekse devam edeceğiz ama devlet zarar görmüyorsa projeye son vereceğiz” dedi.
 
ANTAKYA’YA YENı BıR ARITMA YAPILACAK
 
Antakya’ya yeni bir arıtma tesisi daha kuracağını ifade eden Alpagot, “Benim dönemimde başlatılan arıtma tesisi 20 yıl sonra ancak tamamlanabildi. Ama halen çok kötü koku yapıyor ve tam performansla çalışmıyor. Arıtma yapmakta tecrübemiz var. çünkü Adana’da bunun gibi tam 5 tane arıtma tesisi yaptık. şu an Antakya’nın girişine de bir tane daha yapmamız gerekiyor. Benim dönemimde bu arıtmayı şehrin yarattığı pisliği temizlemek için yapmıştık. şimdi ise Antakya’dan önceki yerleşim yerlerinin yarattığı kirliliği temizlemek için bir tane daha arıtmaya ihtiyaç vardır” dedi.
 
ANTAKYA’YI TANIMAYAN BAşKAN MAKAMINDA SADECE çAY ıçER
 
Antakya’yı tanımayanların bu memlekette aday olmaya hakları olmadığını da vurgulayan Alpagot, “Antakya’da ısmarlama belediye başkan adayları var. 45 mahallesi olan Antakya’yı bu kadar kısa sürede nasıl tanımayı düşünüyor. Kendisini her hangi bir mahalleye bıraksak kaybolur. Antakya’yı tanımayanların bu memlekette aday olmaya hiç hakları yok hele seçilmeye hiç hakları yok. Ola ki seçilirlerse böyle bir başkan sadece makamında oturup çay içer” dedi. Alpagot, Antakya’da kendisi dışında birinin başkan seçilmesi durumunda bir arpa boyu yol alınamayacağını ifade etti ve ardından şunları ekledi, “sebebi kendi dışımdaki adayların tümü belediyecilikten gelmemiştir. Ben ise belediyeciliğin birçok kademesinde çalıştıktan sonra başkan oldum. Kısacası işin mutfağından gelmekteyim”
 
DöNMEZER: BAşKA KENTLERı KISKANMAKTAN USANDIK
 
Antakya Gönüllüler Derneği Başkanı Tahir Dönmezer, Antakya’nın gönüllüleri olarak diğer vilayetlerin güzelliklerini duyup kıskanmaktan usandıklarını ve artık Antakya’nın da hak ettiği güzelliye kavuşması gerektiğini söyledi. Dönmezer, Alpagot’a başkan seçilmesi durumunda ondan bekledikleri hizmetleri içeren 27 projelik bir dosyayı teslim etti. Dönmezer, dernek olarak yetkililere iletip sonuç alamadıkları Tarihi Köprü, sebze hali, spor kompleksi ve su değirmenleri projelerini de Alpagot’a anlatarak kentin güzelleşmesi için bu projelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti. MHP’nin Antakya Gönüllüleri Derneği’ne yaptığı ziyarete MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, MHP ıl Teşkilatı ve derneğin üyeleri katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir