İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATB’ye ziyaret …

Bilincin artmasında meslek odaları STö’ler ve basın da sorumlu…
 
Vergi Haftası kutlama programı dahilinde, Vergi Dairesi Başkanı Fehmi Günay ve beraberindeki heyet dün Antakya Ticaret Borsası’nı (ATB) ziyaret etti. ATB başkan yardımcısı Ali Celal Mursaloğlu tarafından karşılanan Vergi Dairesi Başkanı Günay, ziyarette kurumlarıyla ilgili bilgiler verdi, verginin önemine değindi, vergi bilincinin toplumumuzda artmasında meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve basının da sorumlu olduğuna dikkat çekti.
 
Mursaloğlu: Vergi ülkenin temel taşıdır … ATB başkan yardımcısı Ali Celal Mursaloğlu’da yatığı konuşmada, borsalarına yönelik oldukları ziyaretten dolayı mutluluğunu ifade etti ve şunları dile getirdi: “Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesi ve kalkınmanın sağlanmasında, vergi ülkenin temel taşıdır. Verginin ne için verildiğinin herkesçe bilinmesi, tahsilatın sağlıklı ve seri yapılmasını sağlayacaktır.
 
Verginin sadece kamu giderlerini karşılamak amacıyla değil aynı zamanda ekonomiyi yönlendirmek için de alındığını, bu ilişkilerin gelecekte daha iyi bir düzeyde olacağını umuyorum. Bizler vergi dairelerinde çok rahatlıkla gidebilmeliyiz.
 
Oradaki memur arkadaşlarımızın güler yüzüyle karşılaşmaktayız. Vergi bilincinin daha çok yaygınlaşması amacıyla eğitim ve öğretim kurumlarında yazılı ve görsel basın yoluyla daha geniş kitlelere ulaşılmasını sağlamalıyız.
 
Dünyada hızlı hareketlilik ve dönüşüm yaşandığını belirtmek ve bu dönüşümü ayrıca gelişimi de en iyi uygulamaya koyan, en iyi hisseden kurumlardan birisi maliye camiasıdır. Maliye sadece para toplamayı amaç edinen bir kurum olmaktan çıkıp, bir taraftan da işadamlarına, vatandaşa vergi bilincini aşılayıp diğer taraftan da vergiyi hakkıyla almaya çalışmalıdır.
 
Maliye ile iş adamları arasındaki ilişkilerin en üst düzeye çıkarılması bizi son derece sevindiriyor ver mutlu ediyor. Bu vesileyle sizlerle beraber olmaktan gerçekten mutluluk duyduğumu belirterek, vergi haftasının ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim.”   

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir