İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATSO Başkanı Seçimi Bugün…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odasına üye seçmenler bugün önümüzdeki 4 yılın kaderini çizecekler.
 
Seçime 2 gün kala seçmen listesinden 478 seçmenin silinmesi üzerine seçimlere katılacak olan 3672 üye ATSO yönetimini 4 yıllığına şekillendirecek. Meslek Gruplandırılmalarında yaşanan adaletsizlikle başlayan ve son olarak 478 seçmenin 4174 sayılı kanuna rağmen seçmen listesinden silinmesine kadar uzanan süreç bugün sona erecek. Oda seçimleri öncesinde başta meslek gruplandırılmaları olmak üzere ve son olarak 478 seçmenin silinmesine kadar uzanan süreçte yapılan itirazları değerlendirmeye dahi almayan ATSO yönetimi, bugün gerçekleşecek olan seçimlere adil olmayan son bir hamleyle girmeyi hedefliyor.
 
TESPıT EDıLEN BıR ıSıM DIşINDA EDıLMEYENLER VAR MI ACABA?
 
Gazetemiz Haber Merkezine ulaşan bir ihbar belgesinde 11965 oda sicil numarası ve 7497 Ticaret Sicil numaralı, 14 grup üyesinin 2002 şubat ayında terk vermesine rağmen halen askı listesinde olduğu ve seçmenmiş gibi oy kullanabilecek olması akıllara ‘Bu durumda acaba kaç seçmen daha var?” sorusunu getirdi.
 
Seçime sadece saatler kala ATSO yönetiminin halen bu tür yollara başvurmasını tedirginlik havası içinde takip eden kamuoyu ise, bu seçimlerin önemine dikkat çekerek seçmenlerin oylarını kullanırken sadece ATSO’ya yeni Başkan değil, bunca entrika içinde ayrıca Antakya’nın ticari yaşamına 4 yıllığına yön vereceklerini dile getirdiler. Bu konuda görüşüne başvurduğumuz diğer Başkan Adayı Ali Ezelsoy ise, seçimlere böylesine yolsuzluk iddialarıyla giriyor olmaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve “Keşke hiç böyle olmasaydı. ATSO hâlihazır yönetimi bu tür yollara hiç sapmasaydı.
 
Ancak olan oldu. Tüm itirazlarımıza rağmen haksızlıkları gideremedik. Artık ATSO’nun değerli, sağduyulu üyelerine seslenme dışında yapabilecek bir şey kalmadı. Umuyorum ki seçmen üyelerimiz ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanacak ve haksızlıklara dur diyecekler diye düşünüyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir