İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Babayla Oğulun Acı Kaderi…

Motosikletle akraba ziyaretinden dönen Osman Oruç ve oğlu Eyüp Oruç, TEM otoyolunda sağ şeritte seyreden TIR’a arkadan çarptı. Motosikletten savrulan baba ve oğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Cenazeleri 112 Acil Servis ekipleri ve özel hastane ambulansları prosedür gereği cenazeleri alamayınca cenaze aracı çağrıldı.

ıstanbul’daki tek nöbetçi araç gecikince cenazeler 2 saat yolda, yakınlarının gözleri önünde bekledi. Osman ve Eyüp Oruç’un yakınları akrabalarının cenaze aracına alınmasını gözyaşları içinde izledi. Emekli Osman Oruç önceki akşam oğluyla birlikte Alieyköy’deki bir akrabasını ziyaret etti. 57 yaşındaki Osman Oruç ve 30 yaşındaki oğlu Eyüp, saat 20.30 sıralarında Beşyüzevler’deki evlerine dönmek için 34 T 3142 plakalı motosikletle yola çıktı.
 
Görgü tanıklarının ifadelerine göre Baba Osman Oruç, TEM Otoyolu Akşemsettin Viyadüğü’nde aşırı hız yapınca direksiyon hakimiyetini kaybetti. Bu sırada Gaziantep’ten ıstanbul’a 27 YS 445 plakalı TIR’ıyla iplik getiren Mehmet şerif Akay, yolda döneceği istikamete doğru sinyal verdikten sonra emniyet şeridine doğru girmeye başladı. Arkadan hızla gelen Osman Oruç, önünde seyir halinde bulunan TIR’a arkadan çarptı. çarpmanın şiddetiyle motordan savrulan baba-oğul, olay yerinde hayatlarını kaybetti.
 
CESETLER 2 SAAT YERDE BEKLEDı
Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları çalışmanın ardından cesetleri olay yerinden kaldırmak isteyen polis araç sıkıntısı yaşadı. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık Ekipleri de yasa gereği cesetleri almadı. Savcının polisten bilgi aldıktan sonra verdiği talimatlar, araç arayışı başladı. özel ambulansların getirdiği adli vaka ölümleri devlet hastaneleri kabul etmediğinden polis, son çare cenaze aracı çağırdı. Ancak ıstanbul’da tek bir nöbetçi aracın bulunması, cesetlerin yaklaşık 2 saat yerde kalmasına neden oldu.
 
“ALLAH’IM ONLAR OLMASIN”
Osman Oruç ve Eyüp Oruç’un olay yerine gelen yakınları sinir krizleri geçirdi. Osman Oruç’un yeğeni “Allah’ım onlar olmasın” diye çığlık atarken, ceset torbasına konulmak üzere olan amcası ve kuzenini görünce “Baba onlar” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Osman Oruç’un kardeşi ise yolda yatan ağabeyi ile yeğeninin cesedi başında göz yaşı döktü. Baba ve oğulun acılı yakınları uzun süre cesetlerin kaldırılmasını bekledi.
 
Osman ve Eyüp Oruç’un cesetleri, Mezarlıklar Müdürlüğü’ne ait araçla Eyüp Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. TIR şoförü Mehmet şerif Akay ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Motosikletin trafikte aşırı hızla seyrettiği ve plakası alınmayan bir araç tarafından sıkıştırıldığı öne sürüldü. Polisin, kazayla ilgili soruşturmayı sürüyor.
 
 
ıSTANBUL (AHT)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir