İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Erdoğan Hatay’da…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin ardından tatilini geçirmek üzere eşi Emine Erdoğan ile birlikte Hatay’a geldi. Erdoğan, daha önce tatilleri için Balıkesir’in Ekinlik Adası’nı ya da Antalya’yı tercih ediyordu. Ama bu kez tatil için seçtiği yer farklı oldu. Hatay, AKP’nin Ege ve Akdeniz kıyılarında kazandığı tek belediye olma özelliğini taşıyor.29 Mart yerel seçimlerinde Başbakan Erdoğan’ın ‘kesin alırız’ gözüyle baktığı Antalya’yı CHP, Balıkesir’i ise MHP kazandı.
 

 
Son iki ayda Türkiye’nin hemen hemen her yerinden miting yapan ve yerel seçimlerin ardından ABD Başkanı Barack Obama’yı ağırlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ıstanbul’da partisinin ıl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıdan sonra tatile çıkacağı belirtildi. Nereye gideceği bir süre gizlenen Erdoğan, uçakla saat 00.30 ( 09 Nisan 2009 tarihinde 09 -04-2009 ) sıralarında Hatay Havaalanı’na geldi.
 
 Eşi Emine Erdoğan ile kente gelen Başbakan, daha sonra karayoluyla tatilini geçireceği termal kaplıcaya sahip Ottoman Otel’ine geçti. Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki otelde kaplıcalardan faydalanacak olan Erdoğan Ailesi’nin hafta sonuna kadar burada kalacağı bildirildi.
 
GAZETECıLER YAKLAşTIRILMADI
 
Osmanlı mimarisi nedeniyle Padişah Otağı adı verilen bir dinlenme bölümü de bulunan otelin çevresinde Başbakanlık korumaları kuş uçurtmazken, partinin yerel yöneticileri ile otel yetkilileri uzun süre konuğun kim olduğunu gizledi. Bugün öğlen saatlerinde AKP Grup Başkanvekili de olan Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan’ın otelde tatil yaptığını söyledi. Erdoğan’ın burada olduğu duyarak bölgeye akın eden gazetecilere de yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta barikat oluşturuldu.
 
ıl özel ıdare Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de otele giden yolda bakım onarım yaptı. 112 Acil Servis’e ait bir de ambulans otel bahçesinde hazır bekletildi. Jandarmanın trafik ekipleri ise yol boyunda rutin denetimlerini arttırdı.
 
ıLK ZıYARETçı AKP ıL BAşKANI
 
Başbakan Erdoğan’ın bugün gün boyu odasında dinleneceği yarın ise Hatay Valisi Nusret Miroğlu ve AKP’li eski Başkan Mehmet Yeloğlu’nun yerine aday gösterilen ve seçimden galip çıkan Antakya Belediye Başkanı AKP’li Lütfü Savaş’ı ziyaret edip burada halka teşekkür konuşması yapabileceği, ardından da Anadolu’da yapılan ilk cami olarak bilinen Habibi Neccar Camii’nde cuma namazı kılıp, cumartesi günü kentten ayrılacağı öğrenildi.
 
AKP ıl Başkanı Adem Yeşildağ spor kıyafetlerle otele gelen ilk konuk oldu. Başbakan Erdoğan’ın, Hatay’a tatile gelişine etkili olduğu sanılan ve adı ‘Ali Dibo’ skandalına karışan AKP Hatay Milletvekili ve Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Erdoğan’ın yarın bir dizi ziyaretler gerçeleştireceğini açıklamakla yetindi.
 
380 METREKARELıK SUıTTE KALIYOR
 
Hatay’da Nisan 2008’de hizmete giren 5 yıldızlı Antakya Ottoman Palac Termal ve Kongre Oteli’nin şifalı suyu, otelin temel kazısı sırasında bulundu. Doğa Akdeniz’in turizm çanağının son uç noktasındaki Hatay’da dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin önemli bir tercihi haline gelen otel, Antakya- ıskenderun karayolu Alaattin Köyü yakınlarında. 226 standart, 24 suit ve 2 tam donanımlı kral dairesiyle toplam 252 odası bulunan otelin yatak kapasitesi ise 650.  30 metrekarelik suite odalardan 380 metrekarelik odalara kadar geniş yelpazede oda standartları bulunuyor.
 
 
Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı ve karma termal havuzları bulunan otel, şehir merkezine 10, Hatay Havaalanı’na 15 kilometre uzaklıkta. Otelin bünyesinde bulunan şifalı suyun içerisinde bulunan iyodür  mineralin 1 litresinde 15 miligram olduğu, dünyada sadece Almanya’da 1 litrede suda 6 miligram olarak bilindiği kabul ediliyor. 60 kişiden  bin 500 kişiye kadar misafir ağırlayabilecek konferans salonları bulunan otelde 350, 400 ve 1000 kişilik restoranlar da bulunuyor. Sıcak suyun her türlü şifasına varmak için Türk hamamı, jakuzi, buhar odaları, açık profesyonel yüzme havuzlarının yanı sıra yosun, çiçek, çikolata banyoları da bulunuyor. Ayrıca, aqua park ve su kaydırakları da bulunan otelde fitness center de yer alıyor.
 
 
şıFALI SUYUN öZELLıKLERı
 
 
45 derece sıcaklığında 1 litre suda 29.317 mg mineral ve Türkiye’de 15 mg iyodür mineraline sahip olan tek termal sudur. şifalı su, solunum termal yolu rahatsızlıkları kulak, burun, boğaz, guatrı hastalığı, periferik damar hastalığı ve esansiyel hipertansiyon, romatizmalı hastalıklar, deri cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, ortopedik ameliyat ve kırıklar sonrası dönem, bel ağrılarına iyi geldiği biliyor.
 
 
FıYATLARI
 
 
Ottoman Placa’da bir gece konuklamanın en düşük bedeli ise iki kişilik odada kişi başına yarım pansiyon 100 ile 150 lira arasında değişiyor. Termal havuzlar, jakuzi, sauna, buhar odası, finnes salonu ve Türk hamamından ücretsiz yararlanılabiliyor.
 
 
MüşTERı PROFıLı
 
 
Ottoman, başta Adana, Mersin, Gaziantep ve Ankara’dan tercih ediliyor, Suriye, Dubai’den de talep oluyor. özellikle hafta sonlar yaz kış dolu olan otelin hafta içi ise doluluk oranı yüzde 70-80 civarlarında.  Ottoman Placa’ya gelen misafirler için de istendiği takdirde Suriye turları da düzenlenebiliyor.

Kaynak: hürriyet gazetesi.com

 

*****************

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, dinlenmek ve tatil yapmak üzere ”Ata” uçağıyla Hatay’a geldi. çarşamba gecesi saat 00.50’de uçakla Hatay’a gelen Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi gününe kadar Ottoman Termal Otel’de kalacağı bildirildi. Erdoğan, dün otel dışına çıkmayarak günü dinlenerek geçirdi.

 

Seçim çalışmaları ve ardından ABD Başkanı Barack Obama’nın ziyaretinin yoğunluğunu atmak ve dinlenmek amacıyla Hatay’a geldiği belirtildi. Başbakan Erdoğan’ın bugün otelden çıkarak, Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret edeceği ve Cuma namazının ardından Antakya Belediyesi binası önünde halka hitap edeceği açıklandı.

 

BAşBAKAN BUGüN BELEDıYE BıNASI öNüNDE HALKA HıTAP EDECEK

 

AK Parti Merkez ılçe Başkanı Kudret özbakış, Başbakan Erdoğan’ın bugün10-04-2009 ‘da  saat 13.30 da belediye binası önünde halka hitap edeceğini gazetelere faks çekerek duyurdu. 29 Mart yerel seçimlerinin ardından Başbakan Erdoğan’ın, Hataylılara ikinci kez hitap edeceği ve vatandaşlara teşekkür edeceği öğrenildi.

OTELıN çEVRESıNDE GENış GüVENLıK öNLEMLERı ALINDI,

 

 MEDYA MENSUPLARINA çEKıM ıZNı VERıLMEDı

 

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine ile kızı Sümeyye ile kaldığı otelin çevresinde güvenlik önlemleri alındığı, buraya gelen araçlar ve sürücülerin sıkı bir şekilde kontrolden geçirildiği görüldü. Geniş güvenlik önlemleri altında otele geçen Başbakan Erdoğan’ın bulunduğu otelin yalnızca giriş katlarında ve ikinci katına kadar dolaşım izni veriliyor.

 

 üst katlara ise hiç kimse alınmıyor. Jandarma ekipleri otele giden yol kavşaklarında kimlik kontrolü yapıyor. Otel önünde ise Hatay ıl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil servis şubesine bağlı 2 ambulans ve sağlık görevlileri hazır bekletiliyor. Otele giden yolda ıl özel ıdare ekipleri tarafından çukur yerler yama yapıldı. Bu arada Başbakan Erdoğan ve ailesi için otelin en üst katında bulunan kral dairesi kapatıldı.

 

BAşBAKAN ERDOğAN’IN KONAKLADIğI OTELıN öZELLıKLERı

 

”Saray Keyfinde Tatil” sloganı ile hizmet veren Kültür ve Turizm Bakanlığından tescilli 5 yıldızlı, uydu kent mevkisinde yaklaşık bir yıl önce hizmete atılan otelin termal suyunun, banyo, içme ve kaplıca kürleri kapsamında değerlendirildiği, çeşitli hastalıklara iyi geldiği belirtiliyor.

 

Kaynak : özyurtGazetesi.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir