İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Erdoğan’a suikast hazırlığı mı?

TANTAVı Tüneli’nin üsküdar istikameti çıkışında bulunan özel Erdem Hastanesi’nin güvenlik görevlileri, geçtiğimiz günlerde bir akşam yol kenarında kazı yapan 3 kişiden şüphelenerek durumu polise bildirdi. Olay yerine sevkedilen Terörle Mücadele şube Müdürlüğü ekipleri, otobanın hemen kenarında bir insanın yüzükoyun rahatlıkla ilerleyebileceği genişlikte bir tünelle karşılaştı. Tünelin uzunluğunu tespit etmeye çalışan ekipler, çevredeki çalılıklarda arama yaptı ve çalılar arasına gizlenmiş bir çekiç, el feneri ve bir çift ayakkabı buldu.
 
 
üç GüNLüK PUSU
 
TerörleMücadele şube Müdürlüğü ekipleri, daha sonra üç gün boyunca çevrede pusu kurdu. Olay yerine gelen iki kişi gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.Yapılan incelemede, üzerlerinde belediye kıyafeti bulunan şahısların belediye temizlik görevlisi olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı. Bu arada tünel özel kamerayla incelendi. Kimsenin gelmediği görülünce de üç gün sonunda bölgeye iş makineleri getirildi.
 
 
HASTANENıN ALTI
 
Bir iş makinesi vasıtasıyla tünelin ağzı genişletildi. ıSKı’ye bağlı kanal görüntüleme robotu ile de tünelin içi incelendi. Kazı çalışmaları sırasında, tünel içerisinde bulunan bir eldiven, kürek ve çekiç incelenmek üzere alındı. şile Otoyolu kenarında, yaklaşık 10’ar metre aralıklarla yapılan kazılarda yaklaşık 50 metre uzunluğundaki tünelin, 30 metre yola paralel ilerledikten sonra, sağa kıvrılarak inşaatı süren hastaneye yöneldiği görüldü. Tünel kazan kişilerin, bir süre hastaneye doğru kazı yaptığı, ancak kayalık zeminde ilerleyemeyince ana tünele geri dönüp yola paralel olarak 20 metre daha ilerlediği anlaşıldı. Tünel kazankişilerin, 20 metre daha gittikten sonra yeniden sağa döndüğü, hastaneninyanındaki 3 katlı bir binanın bahçesine ulaşmayı hedefledikleri anlaşıldı.çalışmalara belediyenin bina güvenliği için gerekli önlemleri almasının ardından polis gözetiminde devam edileceği öğrenildi.
 
 
Açılışını başbakan mı yapacaktı?
 
TüNELıN yöneldiği özel hastanenin açılışını haziran ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmasının beklendiği, hastane yetkililerinin ruhsat işlemleri tamamlanmadığı için henüz resmi açılış tarihi belirlemedikleri iddia edildi. ıddialarıdeğerlendiren polis, tünelin açılış nedeninin Başbakan Erdoğan’a yönelik bir suikast olup olmadığını araştırıyor. Sağlık sektöründe15 yıldır hizmet veren özel Erdem Hastanesi’nin sahibi Külünk kardeşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ayakınlığı ve siyasette aktif görev almasıyla tanınıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hemşehrisi olan Külünk alisinden Metin Külünk, bir süre AKP ıstanbulıl Başkan Yardımcılığı yapmıştı. 29 Mart Yerel Seçimleri’nde çekmeköy ılçe Belediye Başkan aday adayı da olan Külünk’ün adaylığı, kabul edilmemişti.
 
(AHT)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir