İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Hatay’dan ayrıldı…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dinlenmek ve teşekkür ziyaretinde bulunmak için geldiği Hatay’da, konakladığı Ottoman Termal Otel’in açılışını yaptı. Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin ve milletvekilleriyle, belediye hizmet binasında, Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı basına kapalı ziyaret ettikten sonra bir dönem Hatay Devlet Meclisi olarak kullanılan ve restorasyonu tamamlanan Meclis Kültür Sanat Merkezi’nin açılışı yaptı.
 
 Erdoğan, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu’yu da ziyaret ettikten sonra Altınçay Mahallesinde, TOKı tarafından yapılarak hak sahiplerine teslim edilen evlerde incelemelerde bulundu. Başbakan Erdoğan, burada, çocukları severek, oyuncak dağıttı. Erdoğan, daha sonra, dinlenmek amacıyla konakladığı Ottoman Termal Otel’in açılışını, eşi Emine Erdoğan, Hatay Valisi Nusret Miroğlu ve otelin sahipleri Ali, Murat ve Kenan Güngör kardeşlerle birlikte gerçekleştirdi.
 
 BAşBAKAN ERDOğAN, OTTOMAN OTEL SAHıBı GüNGöR KARDEşLERı KUTLADI
 
 Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, sağlık turizminde bölgenin lokomotif olacak otelin hizmete açılmasının anlamlı olduğunu belirterek, ”Sağlık turizminde birilerinin başı çekmesi gerekiyordu, onu da Ali, Murat ve Kenan Güngör kardeşler gerçekleştirdi. Sağlık turizminde ilk olmak çok önemli. Büyük yatırımla turizme kazandırılan otel, bölge turizmine önemli katkı sağlayacak” dedi.
 
 Otele daha şimdiden yurt içinden ve Orta Doğu’dan büyük ilgi olduğunu öğrendiğini, bunun da kendisini memnun ettiğini belirten Erdoğan, ”ışsizliğin kol gezdiği bu dönemde böyle büyük bir yatırımın gerçekleşmesi Hatay, bölge ve ülke adına çok sevindirici. Dileğim, bu gibi tesislerin artmasıdır” diye konuştu.
 
 Erdoğan, otelde yöresel yemeklerin ikram edilmesi ve bu yolla da yöresel yemeklerin tanıtımının yapılmasını kendisini ayrıca memnun ettiğini kaydetti. Açılış töreninin ardından, üç semavi din ve 6 mezhebin mensuplarından oluşan Medeniyetler Korosu konser verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir