İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş’dan Kutlama Mesajı…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş bugün başlayacak olan “Turizm haftası” dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Belediye Başkanı Lütfü Savaş mesajında şöyle dedi: “Turizm, ekonomik gelişmenin ana unsurlarından biridir. Dünya turizm gelirlerinden daha fazla pay alabilmek için tüm kentlerin içinde bulunduğu yarışma ortamı, ülkeleri, turizmi daha çekici kılacak yeni arayışlara yöneltmektedir Binlerce yıllık tarihsel ve kültürel zenginlik ile doğal güzelliklere sahip olan şehrimiz doğal, tarihsel ve kültürel zenginlikleri, inanç ve deniz turizminin seçenekli tatil olanakları, konuksever insanları, kaliteli hizmet anlayışı ve konaklama tesisleriyle önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.
 
Geçmişten günümüze ulaşan zenginlikleri ve güzellikleriyle bir açık hava müzesi görünümündeki bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeli, dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti göstermeliyiz. ınsana ve çevreye duyarlı turizm politikalarının sürekli kılınması, kalkınma çabalarının, doğal, kültürel ve tarihsel zenginliklerimiz korunarak sürdürülmesi, eksiklerimizin giderilmesi, turizm etkinliklerinin çeşitlendirilerek tüm seneye yayılması, turizm alanındaki hedeflerimize daha kısa sürede ulaşılmamıza yardımcı olacaktır. Turizm Haftasında vatandaşlarımızı imkanları ölçüsünde turizm etkinliklerine katılmaya, şehrimizin her köşesini görmeye ve tanımaya çağırıyor, başta turizm alanında hizmet verenler olmak üzere tüm vatandaşlarımın Turizm Haftası’nı kutluyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir