İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beklenen Oldu…

Kanunen kabul edilmeyen varlıkları teminat gösterme ve haciz ettirme suretiyle teminattan kurtulma girişimleri sonuç vermeyen Doğan Yayın Holding’e ihtiyati haciz fiilen uygulanmaya başlandı. DYH’nin 914 milyon TL’lik vergi cezası karşılığında borcu karşılayacak miktardaki tüm mal varlığı haciz kapsamında.
 
Doğan Yayın Holding’in borsaya gönderdiği açıklama şöyle:
 
şirketimiz, “Kanal D” ve “Star” tescilli markalarini Halkali Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne teminat olarak gösterdiğini ve söz konusu markalara ilaveten ayrıca, doğrudan bağli ortaklığımız Doğan TV Holding Aş’nin sermayesinin % 45,40’ini temsil eden hisse senetlerinin de Halkali Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne teslim edildigini; teslim edilen söz konusu hisse senetlerinin değerinin, mahkemece atanan bilirkişilerce hazirlanan rapora gore 1.079.100.000 TL olarak hesaplandığını ve Halkali Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün, söz konusu Dogan TV Holding Aş hisse senetlerini, “haciz tutanağı” düzenlemek suretiyle, teslim almış bulundugunu daha once kamuya açıklamıştı. Halkali Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden biraz once elimize ulaşan yazılari ve eklerinden, “Kanal D” ve “Star” tescilli markalarinin gayri maddi hak olduğu, menkul veya gayrimenkul mal niteliğinde bulunmadığı gerekçesi ile 6183 sayılı amme alacaklarının tahsili usulu hakkında kanunun 10’uncu maddesi çercevesinde, teminat olarak uygun görülmediği ve bu süreç dahilinde şirketimiz ile ilgili mal varlığı arastırılmasının sürdürüldüğü anlaşılmaktadır.
 
Daha önce de kamuya açıkladığımız üzere, tekrar hatırlatmak gerekirse, şirketimiz tebliğ edilen vergi ceza ihbarnamelerinin terkini ile ilgili olarak, tüm yasal haklarini kullanmaktadir. Bu vesile ile şirketimizin, Halkali Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün teminat isteme talebinin yürütmesinin durdurulması talebi ile ıstanbul 8’inci Vergi Mahkemesi’nde dava açmış olduğunu, ancak Dogan TV Holding Aş hisse senetlerine uygulanan haciz işlemi nedeni söz konusu bu davanın konusuz kalabileceğini ve konu ile ilgili diğer davaların ise açılmakta olduğunu ifade etmek isteriz.
 
 
KAYNAK_HABERTüRK

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir