İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bin Derslik Açığımız Var…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, hayırseverlerin desteğiyle okul ve derslik açıklarını giderdiklerini belirterek, ”Kriz ortamında hayırseverlerimizin gösterdiği cesaret mutluluk verici” dedi.

Miroğlu, hayırsever iş adamları Tugay Toksöz, Aydın Toksöz ve Hikmet Günsay tarafından merkeze bağlı Ekinci beldesinde yaptırılacak 12 derslikli Atatürk ılköğretim Okulu’nun protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl 4 okulun yapımı için imza attıklarını söyledi.

Kentte yaklaşık bin derslik açığı bulunduğunu ifade eden Miroğlu, ”Hayırseverlerimizin katkısı sayesinde eksikliklerimizi tamamlıyoruz. En çok 2 yıl içerisinde derslik açığımızı kapatmayı hedefliyoruz.

Kriz ortamında hayırseverlerimizin gösterdiği cesaret mutluluk verici” diye konuştu. Hayırsever üç iş adamı tarafından yapılacak okula, diğer sivil toplum örgütlerinin de destek vereceğini belirten Miroğlu, katkıda bulunan herkesin adının bir dersliğe verileceğini kaydetti.

ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç de Hatay’da hayırseverlerin eğitime katkısının yüzde 25 oranında olduğunu söyledi.

Eğitime yapılan katkının geleceğe bir yatırım olduğunun altını çizen Genç, iş adamlarının desteği ve sivil toplum örgütlerinin katkısıyla yeni yapılacak Atatürk ılköğretim Okulu’nun kentte kolektif şekilde yapılan ilk eğitim kurumu olacağını belirtti.

ış adamı Aydın Toksöz de 12 derslikli okulu protokolde belirtildiği gibi 12 ayda değil, 5 aylık kısa bir süre içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti.

Konuşmalardan sonra, protokolü Vali Miroğlu, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç ve katkıda bulunacak iş adamları imzaladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir