İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Biz Size Aşığız…

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antakya mitinginde, CHP ve MHP’ye yüklenerek, “Bunlar Sivas’ın ötesine gidemezler” diyerek, halkın dertlerini sormalarını ve projelerle konuşmalarını istedi.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanına saat 13.55’te gelen Erdoğan.“Gecikmeli geldim. Ankara’da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’la görüşmem uzadı. Hakkınızı helal edin. Hepinizden özür diliyorum. Biz boşa vakit geçirmeyi sevmeyiz. Aşkımız bu. Bu can bu ülkeye feda olsun” dedi.

HATAY BARIş KENTıDıR Hatay’ın medeniyetler ittifakı konusunda dünyaya örnek bir il olduğunu konuşmasının başında belirten Erdoğan, “Birlikte yaşam kültürünü dünyaya örnek göstermiş Hatay, barış kentidir. Bin yıldır bir arada yaşadığımızı tüm dünyaya haykırdık. Hamdolsun 6-7 Nisan’da ıstanbul’da Medeniyetler ıttifakı ikinci formuna hazırlanıyoruz. çünkü kültürler çatışmaz, medeniyetler çatışmaz, diller çatışmaz, dinler çatışmaz. Yeniden Kerbelaler, Bosna-Hersekler, Gazzeler, Halepçeler yaşanmasın.

Biz düşman üretmeye değil, dost kazanmaya çalışıyoruz” diye konuştu. SEN HATAY’SIN SıZE KüçüK DüşüNMEK YAKIşIR MI? Konuşmasına Mevlana’nın “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım” sözünden sonra kalabalığa seslenen Erdoğan, “Sen Hataysın, Size küçük düşünmek yakışır mı?” diye sordu. Türkiye’de Türkü, Kürdü, Lazı, çerkezi, Arnavutu, Gürcüsüyle, Müslümanı, Musevisi, Hıristiyanı, Alevisi, Sünnisiyle beraber olup, herkesin birinci sınıf vatandaş olduğunu belirten Erdoğan, “Hepimiz ev sahibiyiz.

Başbakan olarak bu benim Hatay’a 5. gelişim. Sayın Baykal, ve Bahçeli buraya kaç defa geldiler, yolları buralara düştü mü?” deyince kalabalığın “Yuuuuh” seslerine, “Bir şey anlatmaya gerek var mı? Eğer adresi şaşırırlar da Hatay’a bir gelirlerse onları Hatay’da güzelce bir gezdirin. Hatay’ın tarihini, felsefesini onlara bir anlatın. Belki üslupları değişir, belki dilleri değişir. Belki Hatay’ı gördükten sonra Başbakan’a nasıl hitap edileceği konusunda bir fikir edinirler” Biz hem dünyayı dolaşıyoruz, hem de ülkemizi.

Hem partimizi, hem de ülkemizi yönetiyoruz. Seçim diye Ankara’dan çıkmayanlara sesleniyorum. Bunlar Sivas’ı geçemez. Bak biz 81 vilayetle varız. Siz de Sivas’ın ötesine gidin, Diyarbakır’a gidin. Vatandaşlarla konuşun, kaynaşın. Projelerinizi anlatın. Vallahi takdir ederiz.”

Konuşmasının büyük bölümünde CHP ve MHP’ye yüklenen Erdoğan, “Bunların yalanları suyu bulandırmaz, bunların iftiraları bizim hizmetlerimizi bulandırmaz, bunların çamurları bizim kutlu yolculuğumuzu bulandırmaz. Onların yaptığı sanal tehditlerle milletimizi korkutmak.

Ancak milletimiz bunların derslerini 29 Mart’ta verecek” dedi. Benim milletime küfürbaz diyenlere verilecek ders yakındır Erdoğan, partisinin Antakya Emlakevleri Meydanı’nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, sadece Hatay’ın değil, ülkenin herhangi bir ferdini yurt içi ve dışında horlamaya, aşağılamaya kimsenin cesaret edemeyeceğini vurgularken, Hatay’a yapılan yatırımları da hatırlatarak, ”Biz size sevdalıyız. Biz size aşığız. Benim milletime küfürbaz diyenlere verilecek ders yakındır. Biz onların oyunlarına ve tuzaklarına gelmeyiz” dedi.

NE BAYKAL’IN NE DE BAşKALARININ VALıLERıMıZE SöZ SöYLEMELERıNE ıZıN VERMEM Daha sonra Tunceli olaylarına da değinen Erdoğan, “Bu onurlu, gururlu millet karşısında herkes haddini bilecek.

Bu kahraman millet karşısında herkes ama herkes ses tonuna dikkat edecek. şimdi Tunceli Valisini karalamaya çalışıyorlar. Tunceliler de AKP’li Vali istemiyoruz diyorlar. Bu ne saygısızlık!.

Vali kendi işini yapıyor, diğerleri de görevlerini yapsın. Herkes görevini yapsın. Ben ne Baykal’ın, ne de başkalarının Valilerimize söz söyletmelerine izin vermem. Hepsine de sahip çıkarım. Padişahlık, sultanlık, hayali senaryolar karşısında milletimiz her defasında size dersini verdi, 29 Mart’ta da verecek” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan miting sonrası Kapalı spor salonunda düzenlenen 1044 TOKı evlerinin anahtar teslim törenine de katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir