İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bize ıhanet Etti…

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Siper’in aday olduğu süresini değerlendiren ıl Başkanı Cemal Güleryüz şunları söyledi: “Mehmet Siper’i Merkez ılçe Başkanı yapan benim. Belediye Başkan adayı yapan da benim masraflarını da üstlenmiştim. Ona güvenmiştik. Ancak ne bilelim ki bizi yarı yolda bırakacaktı.
 
Mehmet Siper’in ihracını değerlendiren ıl Başkanı Cemal Güleryüz; “Partimize ihanet cezasız kalamazdı. Bu bizi yolumuzdan alıkoyamaz. DP 29 Mart’da Antakya’da en iyi sonucu alacaktır” dedi. DP’de Merkez ilçe başkanı Mehmet Garip Siper’in önceki gün istifa ettiğinin açıklaması ancak istifa kararından 3 gün önce partiden istifa ettiğinin ortaya çıkması üzerine parti içinde gelişen olayları değerlendiren il başkanı Cemal Güleryüz, “Partiye ihanet cezasız kalamazdı. Onu aday yapan benim, seçim masraflarını da üstlenmiştim. Ama bir başka parti ile ilişkilerini belirleyince de bu ihaneti cezasız bırakamazdık. Nitekim ihracını ben istedim ve partimiz yüksek haysiyet divanı Cumartesi günü saat 11.00’de Mehmet Siper’i ihraç etmiştir” dedi. 
 
 Bize, partisine ihanet ederek gitti ama beraberinde 5 oyu götüremez. Kalıbının adamı değilmiş.. Siyasette bunun adına dürüstlük, ahlak, fazilet denemez. Tek başına gitti 5 oya zaten hükmetmezdi”. DP eski milletvekilleri Kadir Akgöl, Bestami Teke, eski ıl Başkanı Yahya Bulgurcu ile eski parti yöneticileri ile bir grup partili ve meclis üyeleri adaylarının katıldığı DP’deki toplantıda konuşan Belediye Meclis birinci adayı Ali Encami de, ihanet ettiği için ihraç edildiğini belirttiği Mehmet Siper’in arkasında 15 oyu bulunduğunu kaydederek, “Bizim bugüne kadar belirlediğimiz 4800 oyumuz vardır. Her geçen gün oylarımızı arttırıyoruz” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir