İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışkan’dan Ulaşım’a Çözüm Projesi…

HAFıF RAYLI SıSTEM…
 
Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan adayı Necmettin çalışkan seçim çalışmaları çerçevesinde gittiği Sosyal Dernekler Platformu ve Yoncakayalılar Derneği ziyaretlerinde yaptığı açıklamasında Antakya’da trafik sorununu çözümünde hafif raylı sistemi gerçekleştirerek çözmeye çalışacaklarını söyledi Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Necmettin çalışkan, Antakya’ya yapmayı planladığı projelerden de söz ederken Hafif raylı sistemle ulaşımı kolaylaştıracaklarını kaydederken bunun ara sokakları içermeyeceğinin altını çizdikten sonra şunları söyledi.
 
“Köprübaşı Adnan Menderes Caddesi’nden otogar bağlantılı havaalanı bağlantılı MKü Kampus arası hafif raylı sistem döşenecek.. Antakya’nın inanç ve kültür turizmi açısından da atıl vaziyetteki bu potansiyeli değerlendireceğiz. Ve Antakya’yı cazibe merkezi haline getireceğiz.”
 
Sosyal Dernekler Platformu ile Yoncakayalılar derneklerini ziyaretleri sırasında genel siyasete de değinen SP adayı Necmettin çalışkan; “bu seçim yeni genel başkanımızın halkın önüne çıkacağı ilk seçim olacaktır.
 
Halk genelde tüm liderlere bir kredi açar şans tanır . Belediyecilik bizim işimizdir” SP adayı Necmettin çalışkan Sosyal derneklere ziyaretleri sırasında açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Halkın belediyesi olacağız.
 
Antakya’nın ve Türkiye’nin en büyük sorunu işsizliktir. ışsizliğe ancak biz çözüm buluruz. Bizim dışımızdaki siyasi yapılanların hepsi de temelde aynı. IMF ile işbirliği yaparak ekonomiyi yönetirler.
 
Ancak biz; yerli, milli kalkınma modeli ile bu ülkeyi kalkındırırız” dedi. Geçmişte yapılan Ağır Sanayi hamleleri çimento fabrikaları et balık kombinelerinin tamamının kendi dönemlerinin ürünü olduğu söyleyen çalışkan, artık sağ gelmesin diye, sola sol gelmesin diye, sağa vermekten vaz geçelim.
 
Kim hak ediyorsa kim başaracaksa ona oy verelim” dedi. Kendi dışında tüm adayların ve partilerin denendiğini söyleyen SP adayı çalışkan; “Artık denenmemişi deneyiniz. Bunların projeleri olsaydı şimdiye kadar yaparlardı.
 
Bu hizmetler yeni mi akıllarına düştü. Siyaset kin, intikam aracı olmamalı. Ancak hizmet amacı olmalıdır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir