İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canda’dan Kadınlar Günü Kutlaması…

MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, yayınladığı “Kadınlar günü” mesajında Türk kadınının istiklal savaşındaki kararlılığından üstün mücadele anlayışı ve erkeğe yaptığı katkısı fedakarlığı ile takdir topladığını belirtti “Türk kadını, Kurtuluş savaşında gösterdiği üstün cesaret, vatan sevgisi, azim ve fedakarlığıyla dünya uluslarına örnek olmuştur.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde pek çok gelişmiş ülkeden önce seçme ve seçilme hakkını kazanan Türk kadını, bugün toplumsal alanın tümünde söz sahibidir.
 
Türk kadını, bugün toplumsal yaşamda üstlendiği görevler ve kazandığı başarılarla övünç kaynağı olmuştur. Toplumsal yaşamdaki etkinliği her geçen gün artan kadınlarımız, ekonomik yaşamında ayrılmaz parçası haline gelerek ülkemizin gelişimine, kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır.
 
“Kadınların sahip olduğu toplumsal statünün sağlamlaşması, demokrasimizi de güçlendirmektedir” . Bugün, eğitim, hukuk, sağlık, sanat, bilim gibi sayısız alandaki çalışmalarıyla dünya çapında başarılara imza atan kadınlarımız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesidir.
 
Dünya çapında, eşitlik, özgürlük, daha iyi yaşam yolundaki kadın mücadelesinin simgesi haline gelen kadınlarımızın, çalışma arkadaşlarımın, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, başarı, mutluluk, sağlık ve esenlikler dilerim.”  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir