İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’den ıskenderun’da Seçim bürosu…

Ekonomik Kriz Bizi Etkilemez, Bizi Teğet Geçer Diyenlerden Sıkıldık”Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ıskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yusuf Civelek seçim bürosunun açılış töreninde, seçim startının başladığını ve ilk hedeflerinin ıskenderun belediyesini almak olduğunu dile getirdi.Seçim bürosunun açılış törenine, CHP Hatay Milletvekilleri Abdülaziz Yazar ile Gökhan Durgun, CHP ılçe Başkanı Nihat Karpuz, Belediye Başkan Adayı Yusuf Civelek, bazı belde belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.

ıskenderun’a Barışı Getireceğiz…Büyük bir gövde gösterisine sahne olan seçim bürosunun açılış töreninde ilk konuşmayı yapan CHP ıskenderun ılçe Başkanı Nihat Karpuz, tarihi bir süreç başladığını belirterek; “Burada CHP’nin Yusuf Civelek’in ilk seçim bürosunu açıyoruz. Açılışı yapıyoruz ama bakın ıskenderun’da kimseler yok. Ne Ak Parti, ne MHP ne de başkaları. ıskenderun bize kaldı. Bakın Ak Parti ıskenderun belediye başkan adayını çıkardı.

 

Ben bir ilçe başkanı olarak dört gözle adayın çıkıp planlarını projelerini anlatmasını bekledim. Ama Ak Parti ne yaptı, Kayseri belediye başkanından yardım istedi. Ne yazık, onların bir planı bir projesi yok muydu da başkalarından yardım alıyorlar. Bunun yanı sıra ıskenderun’un evlere şenlik bir belediye başkanı da var. O belediye başkanı ki herkesi birbirine düşürmeyi iyi başarıyor. Biz burada insan ayrımı yapmıyoruz. Biz ıskenderun’a barışı getireceğiz” dedi.

Eskiden Kömür, Makarna Dağıtırlardı, şimdi ıse Beyaz Eşya DağıtıyorlarDaha sonra konuşan CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun ise, seçim meşalesini Hatay’da yaktıklarını ve Türkiye’nin her yerinde bu meşaleyi canlı tutup CHP’nin bayrağını Türkiye’nin her yerine dikeceklerini söyledi. ıskenderun’da sosyal bir yaşam ve iş alanı olmadığını, var olan iş alanlarının da Ak Parti sayesinde yok olduğunu öne süren Milletvekili Durgun; “ışyerleri kapandı. Hala IMF ile anlaşma yapılmadı. IMF ile anlaşma yapılmadı ama Tunceli’de beyaz eşya dağıtımı yapılıyor.

 

Eskiden her şey daha farklı idi. Eskiden kömür, makarna dağıtırlardı, şimdi ise beyaz eşya dağıtıyorlar. Bakın ıskenderun bir Türkiye’dir. Artık ıskenderun’da gazeteciler yazı yazıyorlar diye vurulmayacak, artık ıskenderun’da insanlara saygı duyulacak, çeteler olmayacak. Buradan Mete Aslan’a da seslenmek istiyorum. Bir zamanlar bir afiş astırmıştı ıskenderun’un her köşesine ve demişti ki memleketini sevmeyen burayı terk etsin. Sayın Mete Aslan burada yaşayan herkes senden daha çok vatanını seviyor. Onlar değil ama 30 Mart sabahı sen burayı terk edeceksin” diye konuştu.

ıskenderun’da ışsizlik Diz Boyu“ıskenderun’da nereye giderseniz gidin işsizlik diz boyu” diyen Hatay Milletvekili Aziz Yazar, işsizliğin ortadan kalkması için hem yerel hem de genel yönetimlerin o şehre katkı sağlaması gerektiğini vurguladı. ıskenderun’un tarım ve sanayi şehri olduğunu söyleyen Milletvekili Yazar; “ıskenderun kendi malını kendi üretip geliştirecek bir şehirdir. Eğer devlet destek vermezse biz de kendi ürettiğimiz malları geri kalmış ülkelerden satın almak zorunda kalırız. Hükümete buradan sesleniyorum.

 

ışyerlerini kapatmayın, işçileri çıkartmayın. Bunun aynı sıra ıskenderun’da işsizlik diz boyu iken şehir içine üç tane iş merkezi açılıyor. Düşünün bu iş merkezleri açılırsa esnafımızın durumu ne olur? Emeklimizin halini söylemeye gerek bile yok. üç kuruş alıyorlar. Onlara da destek olunması lazım” dedi.

Kemerlerimizi Sıkmaktan SıkıldıkSon olarak konuşma yapan CHP ıskenderun Belediye Başkan Adayı Yusuf Civelek de, halkın belediyesini halka açmak için belediyeye talip olduğunu belirterek; “Bizler memurumuzun, işçimizin, emeklimizin, sanayicimizin, çiftçimizin ve öğrencimizin sorunlarını biliyoruz. Bütün sorunları hep beraber birlikte çözeceğiz. Artık, ekonomik kriz bizi etkilemez, bizi teğet geçer diyenlerden sıkıldık. Her yağmur yağdığında ikide bir kesilen elektrik derdinden sıkıldık, su sayaç derdinden sıkıldık.

 

Kemerlerimizi sıkmaktan sıkıldık. Artık sıkacak bir delik daha kalmadı. Bakın hükümet bir yerden mallarımızı satıyor, belediye başkanı bir yerden mallarımızı satıyor. Artık yeter, değişmeyen tek şey değişimdir. Biz bunu sağlayacağız ve ıskenderun’u değiştireceğiz. ıskenderun’u üniversite şehri haline getireceğiz. ıskenderun’da kavga bitecek. ıskenderun’da unutturulan sanatı, tiyatroyu ıskenderun’a yeniden kazandıracağız” şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından Hatay Milletvekilleri Abdülaziz Yazar ile Gökhan Durgun, CHP ılçe Başkanı Nihat Karpuz ve ıskenderun Belediye Başkan Adayı Yusuf Civelek seçim bürosunun açılışını yaptılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir