İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çirkin’den ilginç benzetme!

MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, MHP Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Mahmut Alpagot dün basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
 
Savon Otel’de gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısında, 29 Mart seçimleri öncesinde değerlendirmede bulunan ıl Başkanı şefik çirkin, gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlandıklarının altını çizerken,  ülkücü kökenli olduğu söylenen AKP adayı Lütfü Savaşa’da ilginç bir benzetmede bulundu.
 
AKP’YE GEREKEN DERS VERıLMELı
 
MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, 29 Mart yerel seçimlerine MHP’nin Hatay’da Samandağ ve Altınözü hariç diğer tüm ilçelerinde iddialı bir biçimde girdiğinin altını çizerek, “Halkımız AKP’ye gerekli dersi 29 Mart seçimlerinde verecektir. Zaten AKP yönetimi sorumsuz tutumları neticesinde Türkiye’yi ağır ekonomik krizin içine sürüklemiştir. Bunun yanı sıra seçimlerde aldığı %47’lik oyu yaptığı olumsuzlukların ve yolsuzlukların bir ibrası olarak görmektedir” dedi.
 
ANTAKYA CHP-AKP ARASINDA TERCıHE ZORLANIYOR
 
AKP’nin kendi kendine çeki düzen vermesi gerektiğini dile getiren MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, “Benim halkımızdan ricam gerçekleşecek olan seçimde AKP’ye Osmanlı tokadı atmasıdır. Halkımız AKP’nin bugüne kadar verdiği hizmetleri çok iyi biliyor. Tabi diğer siyasi partilerinde hizmetlerini de çok iyi biliyor. Bu anlamda MHP olarak iddialı olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.
 
Antakya seçmeni 29 Mart seçimlerinde adeta bir zorlama içerisine sokularak CHP-AKP arasında tercihe zorlanıyor. Antakya seçmeni böyle bir mecburiyetin içine sokulmamalı, Antakya AKP-CHP arasına sıkışmamalı” görüşünü dile getirdi.
 
ANTAKYA HASSAS BıR DöNEME GıRıYOR
 
Antakya’da yeni bir şehir kurulma aşamasında olduğunu belirten MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, “MHP’nin bu anlamda iş ve aş temininde kombine bir hizmet anlayışı vardır. Bu nedenle 29 Mart seçimleri bizim için farklı bir önem arz etmektedir. Bizim en iddialı olduğumuz seçim bu seçimdir. MHP tarihinde hiç bu kadar iddialı olmamıştır. MHP olarak Alevisiyle-Sunnisiyle, Hıristiyanı-Müslümanıyla, Antakyalısı-yabancısıyla, ilçelerinden gelen insanlarıyla herkesi kucaklayacağız” diye konuştu.
 
TüM üLKüCüLERı MHP’YE DESTEK VERMEYE çAğIRIYORUM
 
şeffaf, temiz, Antakya’nın özlediği belediyeciliği hayata geçirmek için destek beklediklerini söyleyen Başkan çirkin, “ülkücü ve milliyetçi camiaya gönül vermiş herkesi MHP’ye destek vermeye çağırıyorum. Bu ülkücülerin onur mücadelesidir. Bu çağrımıza tüm ülkücülerin, milliyetçilerin cevap vermelerini bekliyorum. Ne AKP, ne CHP, bu defa MHP. Değişim tecrübe ile gelmeli” dedi.
 
AKP ADAM GıBı SıYASET YAPSIN
 
MHP ıl Başkanı şefik çirkin, AKP Antakya Belediye Başkanı adayı Lütfü Savaş’ın ülkücü kökenli olduğundan, MHP oylarından kayma olup olamayacağına yönelik soruya verdiği cevapta,  Kamuoyunda AKP Antakya Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş’ın ülkücü kökenli olduğu söylentilerinin kendilerinin de kulağına geldiğine dikkat çekerek “Bu söylentilerin maksatlı olduğuna inanıyorum. Zaten bizzat kendisi ve yönetim kurulu tarafından söylendiğini de çok iyi biliyorum.
 
ülkücü olmak farklı bir olaydır. ülkücü olmak onurlu, erdemli, haysiyetli olmaktır. Ben ülkücüyüm diyen birinin bu meziyetleri muhafaza etmesi gerekir. ülkücüler sermaye olmazlar.
 
Sayın Lütfü Savaş, kendini AKP’ye sermaye olarak sunmuştur. Bir anlamda kötü yola düşmüştür. Gerçekleştirilecek 29 Mart seçimlerinde ülkücüler gerekli cevabı vereceklerdir. AKP adam gibi siyaset yapsın. Hiç kimse ülkücüleri sermaye etmeye çalışmasın, ahlaklı olsun” şeklinde konuştu.
 
MHP ıl Başkanı şefik çirkin, Lütfü Savaş’ın ülkücü olduğuna yönelik söylemler üzerine bu sert eleştirilerini Kurt ve Köpek fıkrasını anlatarak ilginç bir benzetmede bulunarak iddialarını destekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir