İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dayanışma ıçinde Bir Arada Olacağız…

Sivil Toplum örgütlerini ziyaret eden ıris şentürk, “Sivil Toplum örgütlerini çok önemsiyoruz, birlikte üretip, birlikte yöneteceğiz” dedi.

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı ıris şentürk Antakya Ticaret Odası (ATSO), Hatay Barosu, Hatay Sanayici ve ış adamları derneği (HASıAD) üyeleri, Antakya Seyyar Satıcılar Derneği ve Hassalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğini meclis üyeleriyle birlikte ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler verip, destek istedi.

Katıldığı tüm toplantılarda Sivil Toplum örgütü yöneticileri şentürk’e yakın ilgi gösterip sıcak karşıladılar.

Antakya Belediye  Başkan Adayı ıris şentürk’ün ilk durağı ATSO oldu.çinçin:Spor alanları çoğaltılmalı ATSO’yu ziyerit eden şentürk’ü ATSO Başkanı Hikmet çinçin, ATSO yönetim kurulu ve üyeleri karşıladı.

şentürk’ün odalarına yaptığı ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten ATSO Başkanı çinçin, şentürk’ten başkan seçilmesi halinde, Antakya’ya bir etnografya müzesinin kazandırılmasını, mevcut müzenin yerinin korunmasını, Valilik konağı, sağlık müdürlüğü binasının da içine alınarak müze alanının daha geniş bir hale getirilmesini, ayrıca gençlerin ve amatör spor kulüplerinin de yararlanacağı spor alanlarının çoğaltılmasını ve Hatayspor’un kurumsal bir hale getirilmesini istedi.

Antakya’nın sorunlarını bildiğini ve bu sorunları çözmek için sivil toplum örgütleri ile birlikte kol kola çalışacağını belirten şentürk, “Antakya Belediye Başkanı seçilmem halinde Antakya’nın sorunlarını birlikte çözeceğiz. Hep söylüyorum bizim sloganımız birlikte üretip, birlikte yönetmek. Antakya’nın acil sorunlarından başlayarak sorunları birer birer çözeceğiz. Bu konuda sizlerin desteğinize de ihtiyacım var” dedi.

şentürk daha sonra Hatay Barosunu ziyaret ederek Baro Başkanı ve Avukatlarla bir araya geldi. Hisseli tapu meselesi en ciddi sorun ıris şentürk daha sonra Hatay Sanayici ve ış adamları (HASıAD) derneği yöneticileri ve üyeleriyle Antakya Mado Evinde bir araya geldi.

HASıAD Başkanı Mehmet Kılıçlar, CHP Antakya Belediye Başkan adayı ıris şentürk’ü aralarında görmekten mutlu olduklarını ifade ederek şentürk’e çalışmalarında başarılar diledi. şentürk’te yaptığı konuşmada Sivil Toplum örgütlerini çok önemsediklerini belirterek, Sivil Toplum örgütleri her zaman muhatabımız.

Antakya’nın 45 mahallesi var. Biz ekibimizle 45 mahallenin sorunlarına çok vakıfız. Antakya’nın en büyük sorununun Hisseli tapu meselesi olduğunu her yerde söylüyorum. Trafik, yol, su, yeşil alan sorunları bir şekilde çözülür.

Ancak bizler en büyük sorun olan 11 mahallenin sorununu çözmek amacındayız. Belediye’de mühendislerden oluşan teknik bir ekip oluşturarak bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Antakya’nın köklü sorununa somut çözüm getireceğiz” dedi.

Doğu yakası projemiz de var Antakya’da doğu yakası ile ilgili projeleri de olduğunu ifade eden şentürk, “Antakya Belediyesi Doğu yakası koruma amaçlı imar planını kabul etti.Antakya’nın doğu yakası ile ilgili projelerimiz Antakya’nın istihdam sorununa da çözüm getirecek projedir. Antakya için ciddi turizm lobisi oluşturacağız. Antakya doğru planlama ve strateji ile örnek kent olacak.Belediye başkanının kararlı olması gerekiyor. O kararlılık bizde var” dedi.

Kent Park projemizi halk belirleyecek şentürk, Antakya’da geçtiğimiz dönem başkanlık yaptığımda 43 park, 4 yeni köprü, Otogar’ın taşınması, Akiş’in yeri istimlak edildi, 30 metrelik mini çevre yolu ve bunun gibi bir çok çalışma gerçekleştirdiğini ancak haksız yere eleştirildiğini vurgulayarak, “ Antakya’da geçtiğimiz dönemden düşündüğümüz ve söylediğimiz bir projemiz daha var. O da kent park projesidir.

Vali ürgen alanı, DSı ve Stadyumun içinde olduğu alanda kent park projemiz var.Antakya parkı 65 dönüm, bu yerlerin toplamı da 65 dönüm. Yani Antakya parkına kardeş bir park daha oluşacak.Bunu şimdi diğer adaylarda söylüyor. Hatta projesinin önünde resim çektiriyor.

Biz burayla ilgili plan, proje yaptırmadık. Plan yaptırmak çok kolay. Biz burayla ilgili halka danışarak proje yapacağız.Halk ne istiyorsa orada onu yapacağız.Bu yer için Antakya güç birliği yapmalı.

Bizim gençler ve kadınlar için de bir çok projelerimiz var.Kent müzesi ve mahalle evleri projelerimiz de var.Biz birlikte üretip birlikte yönetmek istiyoruz. Bu nedenle her kesimin oylarına talibiz. Sivil toplum örgütleri ve halkla beraber daha huzurlu, daha yaşanılabilir bir Antakya yaratacağız.

Seçime 18 gün kaldı. Antakya bir 5 yıl daha kaybetmemeli. Ben artık olgunlaştım, daha fazla deneyim sahibiyim ve tüm mahallelerin sorunlarını iyi biliyorum.Kent yönetmek farklı bir şey. Bunun için kardeşiniz şentürk’e destek istiyoruz.Seçilir seçilmez hizmetlere hızlı bir şekilde başlayacağız” şeklinde konuştu.

Balcı: Hassa’nın sesi olmaya devam edeceğiz CHP Belediye Başkanı şentürk daha sonra Hassalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğini de ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Hassalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma dernek başkanı Mahmut Balcı, derneğin 2004 yılında kurulduğunu belirterek, “ dernek olarak Hassalılar arasında birlik beraberliği arttırmak amacındayız.Derneğimiz her zaman Hassa’nın sesi olmuştur.

Hassa’nın Nüfusu 60 bin, Hatay genelinde 85 bin seçmeni var. Derneğimiz Hassa’nın sesi olmaya devam edecek” dedi. Her oy pusulasını ayrı zarfa koyun ıris şentürk, ziyarette örgütlü olmanın önemli olduğunu ifade ederek, “Dayanışma içinde, bir arada olmak önemli.

Artık seçimlere 18 gün kaldı.2-3 dakikalık bir zamanda Muhtar, ıl Genel Meclisi, Belediye meclisi ve Belediye Başkanını seçeceksiniz. Oy kullanırken mutlaka her oy pusulasını ayrı zarfa koyun.Oylarınızı kullanın. Oy kullanmak sorumluluk olayıdır.

Daha önce hangi partiye oy verirseniz verin saygı duyarız.Ancak yerel seçimler çok farklıdır. Belediye başkanının bakışı, kararlılığı çok önemlidir.Antakya’yı seven, kentin sorunlarını bilen, bu sorunları kararlılıkla çözecek ıris şentürk’e destek vermenizi istiyorum” dedi. şahin: 2 Pazarımızın üstü şentürk döneminde kapatıldı.

CHP Belediye Başkan adayı ıris şentürk, Antakya Seyyar Satıcılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma derneğini ziyaret etti. Antakya Seyyar Satıcılar Dernek başkanı Mehmet Cuma şahin, ıris şentürk’ün ziyaretinden mutlu olduklarını belirterek, “ıris şentürk başkanlık yaptığı dönemde iki semt pazarımızın üstünü kapattı. ıris hanımdan sonraki dönem sadece bir pazarımıza elektrik aldık.

Derneğimizin plaka ve ruhsat sorunları var, birde derneğimiz garibanlar derneği bir lokal istiyoruz” dedi. şentürk: Ben seyyar satıcı dostuyum ıris şentürk ziyaretinde yaptığı konuşmada, dernek yöneticilerinin ve üyelerinin haklı olana hakkını vermek vermesi gerektiğini vurgulayarak, “yiğidi öldürmeden hakkını verin.

Ben başkanlığım dönemimde 5 yıl özveriyle ve iyi niyetle çalışmalar gerçekleştirdim, o zaman belediyeler konunu da yoktu. Yeni kanunla şimdi belediyeler nüfusa göre para alıyor. Hepimizin bu memlekette yaşıyoruz.

Belediyenin artık para sorunu yok. Bizler herkesi kucaklayan iyi bir ekiple yol çıktık. Ben seyyar satıcı dostuyum. Koşullarımızın iyileşmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu kardeşinize inanıyor ve güveniyorsanız sizden destek istiyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir