İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğalgazda % 17’lik indirim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarından itibaren doğalgaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 oranında indirdiklerini bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Topkapı’daki ”Panaroma 1453 Tarih Müzesi”nin açılışında yaptığı konuşmada, bugün bir müjdesi olduğunu belirtti. Erdoğan, ”1 şubat 2009 itibarıyla doğal gaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 oranında indirdik” dedi.

“şU ANDA DüNYANIN 17. BüYüK EKONOMıSı OLDUK”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, göreve geldiklerinde ülkenin gayrisafi yurt içi hasılasının 259 milyar dolar olduğunu, bugün ise bu rakamın 750 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. Başbakan Erdoğan, Topkapı’da ”Panorama 1453 Tarih Müzesi”nin açylışında yaptığı konuşmada, ”29 Mart’ın büyük düşünme günü, ıstanbul’u ve Türkiye’yi yeniden düşünme günü” olduğunu ifade ederek, bu günün ”küçük düşünenlerin günü” olmadığını söyledi.

“29 Mart, demokrasiyi, kalkınmayı, istikrarı, huzuru, adaleti gözetme günüdür” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün yine önemli bir müjdeyi veriyorum. Küresel şartlar sebebiyle enerji fiyatlarında büyük artışlar oldu. Petrol, dünyada varili 150 dolarlara kadar çıktı. Tabii bunun doğalgaza da olumsuz etkileri oldu. Başta söylediğim bir şey vardı. “Dışarıdan gelen zamlar noktasında bunu üstlenmek, size farklı konularda farklı olumsuzluklar meydana getirebilir. Biz içeride kendi ürünlerimizde bir zam yapmayacağız. Ama dışarıdan gelene karşı da durmamız mümkün değil”, demiştik. ınişler sebebiyle bir çalışma yaptırdık arkadaşlarımıza. O zaman, o verdiğimiz sözler, şartlar iyileştiğinde de imkanlar el verdiğinde de indirim yapacağımızı ifade ettik.

1 şubat 2009’dan itibaren doğalgaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 oranında indiriyoruz. Bu da milletimize hayırlı olsun diyoruz. “Başbakan Erdoğan, zam yapıldığı anda felaket tellallarının ortaya çıktığını kaydederek, “şimdi dünyadaki gelişmeler olumlu. Acaba felaket tellalları ne diyecek, diye onu da merak ediyorum. Biz aldatan ve aldanan olmayacağız. Halkımın lehine olduğunda bunu rahatlıkla yine yapacağız. Yapmaya devam edeceğiz. çünkü bu ülkeyi hep beraber ayağa kaldıracağız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir